مدیرعامل گلدمن ساکس نسبت به آینده بلاک‌چین خوشبین است

blog

دیوید سولومون، مدیرعامل گلدمن ساکس، در مصاحبهای که اخیرا با CNBC داشته، تاکید کرده است که نسبت به "اختلال دیجیتالی زیرساختهای مالی" خوش بین است.

او باور دارد که بلاک چین و سایر فناوریهای پیشرفته، که برخی از آنها هنوز توسعه نیافتهاند، به موسسات مالی آزادی عمل زیادی میدهند تا این زیرساخت را کارآمدتر کنند. گلدمن به دنبال راههای جدید و جالب برای استفاده از فناوری بلاک چین است. سولومون علاقه زیادی نسبت به کاربرد اصلی فناوری بلاک چین یعنی ارزهای دیجیتال ندارد. این بانکدار میگوید که فقدان مقررات، مشارکت گلدمن را در این عرصه سریع الرشد محدود کرده است. سولومون گفت ساختار نظارتی به ما اجازه نمیدهد کارهای زیادی انجام دهیم. گلدمن تاکید کردهاست که دیدگاه قویای نسبت به هیچکدام از رمزارزها از جمله بیتکوین ندارد. او همچنین افزود که برایش اهمیتی ندارد قیمت بزرگترین ارز دیجیتال جهان به کدام سمت حرکت کند.

سولومون تاکید کرد: در کل، من دیدگاه خاصی ندارم.

هفته گذشته، بیتکوین به ۲۵۰۰۰ دلار سقوط کرد که پایینترین سطح قیمت این رمزارز از ماه دسامبر ۲۰۲۰ است. قیمت این توکن سپس به ۳۰۰۰۰ دلار بازگشت و در حال حاضر با قیمت ۲۹۳۰۰ دلار در صرافیهای اصلی معامله میشود.

 گسترش رمزارزی گلدمن

گلدمن با وجود آن که درمورد داراییهای دیجیتال محتاط عمل میکند، همچنان به گسترش فعالیتهای خود در بخش رمزارز ادامه میدهد. همانطور که U.Today گزارش داده است، یکی از بزرگترین بانکهای وال استریت اولین وام با پشتوانه بیتکوین خود را ارائه کرده است. در ماه مارس نیز این بانک از انجام اولین معامله فرابورس خود باGALAXY DIGITAL  خبر داده بود. در اوایل سال ۲۰۲۱، گلدمن به دلیل افزایش تقاضا، میز معاملات ارزهای دیجیتال خود را دوباره راه اندازی کرد.

منبع: U.Today

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه