نروژ مرکز استخراج بیت‌کوین در اروپا

blog

صنعت استخراج ارز دیجیتال به خصوص بیت‌کوین یکی از بخش‌های بزرگ بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شود. زمانی که بازار با ریزش قیمت مواجه می‌شود کار این ماینرها ممکن است کمی سخت‌تر شود. اما کشور نروژ با مزایایی که در خود ایجاد کرده، باعث شده تا به مرکز استخراج رمزارز در قاره اروپا تبدیل شود. اما این کشور چه مزایایی دارد که باعث گسترش این صنعت در نروژ شده است؟

 تولید برق کشور نروژ اکثرا توسط آب انجام می‌شود و این موضوع باعث شده تا شرکت‌های مختلفی را به این دلیل به خود جذب کند؛ شرکت‌هایی جهانی از جمله Bitfury، COWA، Bitzero و Bitdeer.

از مزایای دیگر این کشور سرسبز تفاوت قیمت مصرف برق در نواحی مختلف این کشور است. نروژ دارای انرژی تجدیدپذیر فراوانی است و این باعث شده تا در این موضوع به بزرگ‌ترین تولیدکننده برق آبی در اروپا تبدیل شود. به طور دقیق‌تر نزدیک به 92 درصد برق این کشور توسط برق آبی و 7 درصد آن توسط باد تامین می‌شود.

همچنین محققی به نام جران ملرود (Jaran Mellerud) از کشور نروژ امروز 25 ژانویه طی یک توییت توضیح داد که چرا کشور نروژ به تبدیل به کشوری بزرگ در استخراج ارز دیجیتال شده است و گفت که برق آبی این کشور دلیل رشد صنعت استخراج در نروژ شده است.

این محقق تخمین زد که صنعت استخراج ارز دیجیتال در نروژ نزدیک به 250 مگاوات انرژی مصرف می‌کند. این مقدار مصرف برق در واقع به این معنی است که نروژ نزدیک به 3 درصد از کل هش ریت تولیدی در جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین اضافه کرد که بیشتر ماینرهای ارز دیجیتال در این کشور در نواحی مرکزی و شمالی نروژ فعالیت می‌کنند؛ زیرا هزینه برق در بخش جنوبی گران‌تر است. در واقع محدودیت در انتقالات باعث کاهش تعرفه برق در نواحی مرکزی و شمالی شده است. ملرود همچنین اضافه کرد که هزینه پایین برق در نواحی شمالی نروژ تا سال 2027 پایین خواهد ماند.

به طور کلی دولت نروژ خیلی طرفدار استخراج رمزارز در این کشور نبوده؛ اما با این حال لایحه پیشنهادی ممنوعیت استخراج بیت‌کوین در ماه می 2022 در این کشور رد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه