نسبت اهرمی بیت‌کوین، رکورد بالای جدیدی ثبت کرد

blog

بر اساس گزارش CryptoQuant، نسبت اهرمی محاسبه شده برای بیتکوین (BTC) در شب گذشته به بالاترین حد خود رسیده است. معیارهای بیشتر به افزایش بهره اهرمی اشاره میکنند. این در حالی است که نقدینگی نسبتا پایین باقی مانده است.

بر اساس منبع تجزیه تحلیل آنچین CryptoQuant، در حالی که قیمت بیتکوین در ۲۴ ساعت گذشته نزولی بوده است، نسبت اهرمی محاسبه شده آن به ۰.۲۲۴ رسیده که بالاترین رقم در طول تاریخ است. این معیار با تقسیم بهره تسویه نشده بازار صرافیها بر ذخیره سکه آنها به دست میآید. نتیجه نشان میدهد که تریدرها به طور متوسط چقدر از لوریج استفاده میکنند.

یک نسبت بالاتر، مثل ۰.۲۲، نشان دهنده آن است که تعداد سرمایه گذارانی که ریسکهای بالای اهرمی را میپذیرند در حال افزایش است. بالعکس، ارزشهای پایینتر به این معنی هستند که معاملهگران به طور فزایندهای در معاملات مشتقه خود ریسک گریز هستند. لازم به ذکر است که این شاخص از ژوئن ۲۰۱۹ روند صعودی داشته است.

اکثر صرافیهای ارز دیجیتال، معاملات اهرمی را ارائه میکنند که در این میان Huobi، FTX و Binance پیشرو هستند. همه آنها توافق کردهاند که مقدار لوریج در دسترس معامله گران را کاهش دهند. این امر به منظور جلوگیری از رویدادهای نقدینگی انبوه، همانند آنچه در سپتامبر سال گذشته مشاهده شد و منجر به نقد شدن ۳.۵ میلیارد دلار موقعیت خرید و فروش شد انجام میشود.

با این وجود، برنامههای صرافیها کماکان معاملات اهرمی را به مخاطبان زیادی ارائه میدهند. سام بانکمن فرید، مدیرعامل صرافی FTX، در توییتی اعلام کرد که ''شاخص اهرمی بیتکوین FTX 20x'' او در بورس اوراق بهادار وین فهرست شده است. طبق گفته Wienerborse، به زودی دسترسی به معاملات اهرمی BTC، برای جسوران اتریشی تا ۲۰ برابر افزایش خواهد یافت.

در همین حال، علیرغم کاهش حدودا ۱۰ درصدی قیمت در طول سه روز گذشته، و طبق دادههای Coinglass.com (که قبلا با نام ByBt شناخته میشد) تبدیل به نقدینگی در تمام صرافیها تنها نیم میلیارد دلار است؛ این در حالی است که در مارس سال گذشته، در تنها چند دقیقه، حدودا ۶۰۰ میلیون دلار نقدینگی انجام شد.

مشاهده نسبت اهرمی که به بالاترین حد خود رسیده و ثابت ماندن نقدینگی در حالی که قیمتها پایینتر هستند عجیب است. آیا نوسانات بیشتری در راه است؟

ویل کلمنته، تحلیلگر، همه اینها را در یک توییت خلاصه کرده است: "هنوز هم میتوان انتظار افزایش قیمترا داشت. اما تنها چیزی که میتوانم با اطمینان بگویم آن است که بازی تازه شروع شده است."

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه