نقش رمزارزها در آینده امارات متحده

blog

طبق گفته ثانی الزیودی (Thani Al-Zeyoudi)، وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی، این کشور افراد متخصص زیادی را در زمینه رمزارزها جذب کرده و این حوزه نقش بزرگی در آینده تجارت جهانی این کشور عربی ایفا خواهد کرد.

وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی طی یک مصاحبه با بلومبرگ در روز 20 ژانویه در مورد سیاست‌های آینده این کشور توضیح داد. او گفت که وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال می‌شود نکته مهم این است که ما حکومت جهانی را تضمین می‌کنیم و این بخش، نقش اساسی در آینده امارات متحده خواهد داشت. او اضافه کرد که در کنار ایجاد یکسری قوانین و سیاست‌های مناسب در بازار ارز دیجیتال، تمرکز بر این است که امارات متحده به مرکزی برای این حوزه تبدیل شود. او گفت:

روند فعالیت ما به این صورت است که سعی داریم با جذب بعضی از شرکت‌ها به این کشور، سیستم قانونی و حکومتی مناسبی را که نیاز داریم ایجاد کنیم.

یک هفته قبل از این مصاحبه وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی، کابینه امارات متحده عربی قوانینی را معرفی کرده بود تا با استفاده از آن‌ها سازمان‌های مرتبط با بازار ارز دیجیتال مجبور به ثبت شرکت و کسب گواهینامه مربوطه از سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی (VARA) شوند. در این صورت اگر شرکتی این کار را انجام ندهد، مجبور به پرداخت جریمه نقدی تا 2.7 میلیون دلار خواهد شد. نتیجه قوانین جدید، این خواهد بود که در کنار ایجاد محیطی مناسب برای بازار ارز دیجیتال، تعهد به رعایت استانداردهای جهانی مربوط به ضد پول‌شویی، تامین مالی تروریسم و حمایت از تحریم‌های مالی هم تضمین می‌شود.

در کنار ثانی الزیودی، عمر سلطان العلما (Omar Sultan Al Olama) وزیر امور هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال کشور امارات هم در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در روز 19 ژانویه به این موضوع اشاره کرد که جدا از حوادثی منفی اخیر مثل ورشکستگی صرافی FTX، این کشور همچنان قصد دارد امارات را به مرکزی برای ارزهای دیجیتال تبدیل کند. او گفت:

یکی از اتفاقات مثبتی که می‌تواند رخ دهد این است که شرکت‌های ارز دیجیتال، کشور امارات را خانه خود در نظر بگیرند.

این فرد همچنین در ادامه یکسری از ادعاهای وارده به شهرهایی مثل دبی را رد کرد. شایعه‌هایی در گذشته مطرح شده بود مبنی بر اینکه شهر دبی تبدیل به یک شهر برای افراد منفی بازار رمزارزها تبدیل شده و آن‌ها به این شهر فرار می‌کنند. اما عمر سلطان العلما اشاره کرد که بازیگران بد بازار رمزارزها ملیتی ندارند؛ بنابراین مقصدی هم نخواهند داشت. هر چند به این موضوع هم اشاره کرد که کشورها نیاز دارند تا برای متوقف‌ کردن این افراد با هم همکاری به عمل آورند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه