هشدار رگولاتور اسپانیایی به ستاره فوتبال، اینیستا، به خاطر تبلیغ برای Binance

blog

یکی از تنظیم کنندههای بزرگ مالی اسپانیا به ستاره فوتبال، آندرس اینیستا، در خصوص تبلیغ صرافی اصلی ارزهای دیجیتال، Binance، هشدار داد.

اینیستا، هافبک مشهور که سابقه بازی برای تیم بارسلونا و تیم ملی اسپانیا را در کارنامه خود دارد، اخیرا در اکانتتوییتر و اینستاگرام خود، بایننس را تبلیغ میکرد.

در روز چهارشنبه، اینیستا، عکسی از خود در کنار یک لپتاپ منتشر کرد که وب سایت Binance را نمایش میداد. وی همچنین یک گوشی هوشمند در دست داشت که بر روی صفحه آن چندین بازار بزرگ ارزهای دیجیتال، از جمله بیتکوین (BTC) و بایننسکوین (BNB) خودنمایی میکردند.

در زمان نگارش این مطلب، اکانت اینستاگرام اینیستا بیش از ۳۸ میلیون دنبال کننده داشته و اکانت توییتر وی بیش از ۲۵ میلیون دنبال کننده دارد. پست اینستاگرام ذکر شده تا کنون بیش از ۲۷۰۰۰۰ لایک گرفته است.

رگولاتور بازار اوراق بهادار اسپانیا، کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار (CNMV)، حدود ۱۲ ساعت پس از انتشار پست این ستاره فوتبال در توییتر، پستی منتشر کرد تا به اینیستا در مورد خطرات سرمایه گذاری در حوزه کریپتو هشدار دهد.

CNMV با استناد به بیانیه نظارتی خود در فوریه ۲۰۲۱، تاکید کرد که: سرمایهگذاران پیش از ورود به عرصه رمزارزها یا تبلیغ آن، باید از خطرات این سرمایه گذاری به درستی مطلع شوند. CNMV اینگونه نوشت: "سلام آندرس اینیستا، از آنجایی که داراییهای رمزنگاری شده جز سرمایههای تنظیم نشده هستند، سرمایه گذاری بر روی آنها، ریسک قابل توجهی دارد.''

حال سوال این است که آیا اینیستا پیشنهادی برای تبلیغ بایننس دریافت کرده یا خیر. کوینتلگراف برای فهمیدن پاسخ این سوال، از طریق سایت رسمی این ستاره فوتبال با وی تماس گرفته است، در مطالب بعدی، و پس از پاسخ اینیستا شما را در جریان پاسخ این سوال قرار خواهیم داد.

این خبر در حالی منتشر شده است که بایننس به سعی خود برای بهبود روابطش با قانونگذاران جهانی ادامه میدهد؛ این کمپانی در سال جاری توسط چندین دولت، از جمله ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، ایتالیا، کانادا، ژاپن، سنگاپور، آلمان و چند کشور دیگر مورد بررسی قرار گرفته است.

برخی از بانکهای اسپانیایی در اوایل سال جاری به حمایت خود از بایننس پایان دادند. در ماه ژوئیه، شعبه بریتانیای بانک اسپانیایی سانتاندر، با استناد به هشدارهای اداره رفتار مالی بریتانیا، اعلام کرد که دیگر به مشتریان خود اجازه ارسال پول به بایننس را نخواهد داد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه