هفتاد درصد از دارندگان رمزارز در ایالات متحده، سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال را از سال ۲۰۲۱ شروع کرده‌اند

blog

بر اساس نتایج یک نظرسنجی که اخیرا انجام شده است، اکثریت قریب به اتفاق مالکان ارزهای دیجیتال در ایالات متحده آمریکا، اولین سرمایه گذاری خود در عرصه ارزهای دیجیتال را در سال گذشته انجام داده اند. بر اساس گزارش ادراک کریپتو ۲۰۲۲ که توسط Huobi Group، اپراتور صرافی اصلی Huobi نوشته شده است، حدود ۷۰ درصد از دارندگان کریپتو ایالات متحده آمریکا، از سال ۲۰۲۱ شروع به سرمایه گذاری بر روی رمزارزهای پایه مانند بیتکوین (BTC) کردهاند.

این شرکت در اواسط دسامبر ۲۰۲۱ از حدود ۳۱۰۰ بزرگسال آمریکایی نظرسنجی کرد تا دانش پاسخ دهندگان را در مورد ارزهای دیجیتال ارزیابی کند و نظرشان را در مورد رشد بازار کریپتو در سال ۲۰۲۲ جویا شود.

این نظرسنجی نشان داد که ۶۸ درصد از پاسخدهندگان در سال گذشته برای اولین بار در معرض کریپتو قرار گرفتهاند، این در حالیست که ۲۱ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اظهار داشتهاند که از دو سال پیش سرمایه گذاری بر روی کریپتو را شروع کردهاند. ۱۲ درصد از این افراد گفتهاند که اولین سرمایه گذاری خود بر روی رمزارزها را طی چهار سال گذشته انجام دادهاند و ۹ درصد از آنها اعلام کردهاند که از اولین سرمایه گذاریشان در این عرصه، بیش از چهار سال میگذرد.

با توجه به یافتههای این نظرسنجی، پاسخ دهندگان، مبالغ بالایی بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نکردهاند. ۶۴ از شرکت کنندگان گزارش دادهاند که ۱۰۰۰ دلار یا کمتر بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کردهاند و ۲۵ درصد دیگر اعلام کردهاند که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار ارز دیجیتال در اختیار دارند.

این مطالعه همچنین نشان داده که کماکان شک و تردیدهای زیادی در مورد صنعت کریپتو وجود دارد. به طوری که ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان گفتهاند که حس میکنند سرمایه گذاری در عرصه کریپتوکارنسی بسیار خطرناک است. ۳۴ درصد از این افراد هم نگران کمبود مقررات در این بازار بودند. این در حالی است که ۲۴ درصد از افراد خاطر نشان کردهاند که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال ندارند.

جف می، مدیر گلوبال استراتژی Huobi Group گفته که سال ۲۰۲۱، به لطف ظهور بخشهایی مانند امور مالی غیرمتمرکز و توکنهای غیر قابل تعویض (NFT)، به سال بزرگی برای ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. او گفت: "با این حال، تا رسیدن به پذیرش میناستریم، هنوز راه درازی در پیش است. در صورتی که افراد بیشتری برای درک این عرصه وقت بگذارند و مقررات جهانی با وضوح بیشتری ارائه شوند، میتوان انتظار داشت که مشارکت افزایش پیدا کند.''

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه