پلت‌فرم سلسیوس راند فاندینگ را به ۷۵۰ میلیون دلار افزایش می‌دهد

کمپانی وام دهنده کریپتو، Celsius Network، به دلیل افزایش چشمگیر اشتراک‌ها، راند سری B ۴۰۰ میلیون دلاری خود را از اکتبر به ۷۵۰ میلیون دلار افزایش خواهد داد.

در حال حاضر، ارزش این شرکت پس از افزایش سرمایه، به ۳.۵ میلیارد دلار رسیده است. الکس ماشینسکی، مدیرعامل شرکت به بیت‌کوین تلگراف گفت که انتظار دارد این رقم در سال آینده ''دو یا سه برابر'' شود، که یعنی ارزش این کمپانی به رقمی بین ۷ تا ۱۰.۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

این شرکت پیش‌تر این راند را در ۱۲ اکتبر بسته بود، دلیل آن هم، دوره نظارتی شدیدی که از سوی تنظیم کننده‌های محلی بر روی شرکت‌های وام دهنده کریپتو انجام شده بود اعلام شد. الکس ماشینسکی، مدیرعامل سلسیوس در آن زمان تاکید کرده بود که: "این ۴۰۰ میلیون دلار نیست. این اعتباری است که توسط افرادی که این چک‌ها را می‌نویسند به وجود می‌آید.''

سلسیوس طی اطلاعیه‌ای که در ۲۵ نوامبر با کوین‌تلگراف به اشتراک گذاشت اعلام کرد که علاوه بر آنکه از سرمایه‌های جدید برای تامین منابع مالی پروژه اتصال (CeFi) به (DeFi) این شرکت، "CelsiusX"، استفاده خواهد کرد، از آن به منظور گسترش بازارهای جدید و ارائه محصولات نیز بهره خواهد برد.

سلسیوس همچین، بخشی از بودجه خود را به بهبود ''استفاده از پلت‌فرم خود'' و تعهد برای استخراج پایدار بیت‌کوین (BTC) اختصاص خواهد داد.

ماشینسکی در مورد راند سرمایه گذاری ۷۵۰ میلیون دلاری به کوین‌تلگراف گفت اینکه این راند بیش از چیزی که انتظار می‌رفت ثبت‌نام کننده داشته، ''نشانه‌ی بسیار خوبی است'' و قدرت برند سلسیوس را نشان می‌دهد که به گفته وی بر کاربران متمرکز است.

او گفت: "اگر کمپانی ما را دنبال می‌کنید می‌دانید که وظیفه ما پرداخت سود به مشترکانمان است و تا به حال نیز بیش از ۱ میلیارد دلار به اعضای خود پرداخت کردهایم. این بازده اساسا از صرافیها و موسسات به دست آمدهاست. این در حالی است که اکثر رقبای ما از مشتریانشان کارمزد دریافت میکنند و آن را به سهامداران خود میدهند.''

سلسیوس در اوایل هفته جاری از برنامههای خود برای یک سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری دیگر به منظور گسترش عملیات استخراج بیتکوین خود در آمریکای شمالی گفت و مجموع هزینههای این بخش را به ۵۰۰ میلیون دلار رساند.

ماشینسکی برآورد صعودی خود از ارزش سلسیوس در سال ۲۰۲۲ را به توانایی شرکت برای ارائه خدمات در تقریبا تمامی بخشهای ارزهای دیجیتال نسبت داد و از پتاسیل رشد این تجارت سخن گفت:

"من فکر میکنم این تجارت چندین برابر آنچه ما سرمایه گذاری کردهایم ارزش دارد. بنابراین، با توجه به این حقیقت و آگاه بودن از سرعت رشد تجارت اصلی ما، بیزینس بازده، وام، استخراج، DeFi و... بدیهی است که پتانسیل رشد این کمپانی بسیار بالا است.''

مدیرعامل سلسیوس همچنین به خرید پلتفرم ۱۱۵ میلیون دلاری GK8 در اوایل ماه جاری اشاره کرد و فاش کرد که این شرکت برنامهدارد که در آینده نزدیک به بخش NFT وارد شود. البته وی قصد ندارد که یک مارکت راه اندازی کند چرا که باور دارد در حال حاضر پلتفرمهای مشابه زیادی وجود دارد.

هنگامی که از او در مورد راند سرمایه گذاری جمعی ۲۰ میلیون دلاری این کمپانی از اگوست ۲۰۲۰ سوال شد که در آن بیش از ۱۰۰۰ سرمایه گذار سلسیوس از شرکت حمایت کردند؛ ماشینسکی گفت که ارزش شرکت در آن زمان حدود ۱۵۰ میلیون دلار بوده، و با اینکه سرمایه گذاران در حال حاضر امکان فروش دارایی خود را ندارند اما از سرمایه گذاری خود راضی هستند:

"این ۱۰۰۰ نفر به طور متوسط، ۲۵ برابر پولی که سرمایه گذاری کرده بودند سود دریافت کردهاند. البته آنها نمیتوانند همین الان دارائی خود را بفروشند، اما من فکر میکنم آنها از سرمایه گذاری خود بسیار راضی هستند.''

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه