پیشرفته‌ترین اکوسیستم ارز دیجیتال در آفریقا

blog

طبق تحقیقات انجام شده توسط پلتفرم Chainalysis، استفاده از پلتفرم‌‌های همتا به همتا (P2P) در منطقه آفریقا افزایش پیدا کرده است. به‌طورکلی مشخص شده که تراکنش‌های زیر 10 هزار دلار 6.4 درصد بیشتر از سایر مناطق دیگر است.

اعتماد به P2P در آفریقا به دلیل تنظیم مقررات

طبق این گزارش‌ها، تقریبا 95 درصد تمام نقل و انتقالات این منطقه از تراکنش‌های خرد تشکیل شده است. همچنین صرافی‌های همتا به همتا 6 درصد کل تراکنش‌های ارز دیجیتال را در آفریقا تشکیل داده که این مقدار تقریبا دوبرابر سهم دومین منطقه بزرگ در زمینه یعنی آسیا و اقیانوسیه است. ری یوسف (Ray Youssef) مدیرعامل پلتفرم Paxful که یک پلتفرم همتا به همتا است همچنین بیان کرد که تنظیم مقررات در زمینه بازار ارز دیجیتال تاثیر به سزایی روی فعالیت بیشتر و استفاده از P2P داشت.

این تحلیل‌گر در گزارش بیان کرد که نیجریه استفاده از ارزهای دیجیتال را برای شهروندان خود در سال 2021 به دلیل نگرانی‌های موجود در مورد کلاهبرداری‌ و فرارهای مالیاتی از طریق ارزهای دیجیتال محدود کرد. به همین دلیل این باعث شد که در اصل مردم بیشتر از معاملات همتا به همتا استفاده کنند. در کشور هند هم همچنین بعد از اینکه بانک مرکزی هند نسبت به بازار ارز دیجیتال موضع منفی از خود نشان داد، استفاده از مبادلات همتا به همتا افزایش پیدا کرد.

به‌علاوه اینکه بانک رزرو آفریقای جنوبی اخیرا بیانیه‌ای برای بانک‌های محلی منتشر کرد که اظهار داشت این بانک‌ها می‌توانند با شرکت‌های ارز دیجیتال همکاری به عمل آورند. بانک‌های محلی همچنین باید هرگونه فعالیت مشکوک در این زمینه را به مرکز اطلاعات مالی گزارش دهند.

کاهش نرخ ارز، افزایش استفاده از ارز دیجیتال را در بر دارد

شرکت تحقیقاتی که گزارش اخیر را منتشر کرده همچنین در گذشته بیان کرده بود که کشورهای نیجریه و کنیا که هر دو جزو لیست 20 کشور برتر در زمینه پذیرش ارزهای دیجیتال هستند، حضور گسترده‌ و بزرگی در بازار P2P دارند.

موسس شرکت بلاک‌چینی مستقر در نیجریه با نام Convexity بیان کرد که معامله‌گران روزانه بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که برای گذران زندگی معامله می‌کنند. او همچنین اظهار داشت که نوسانات ارز نایرا نیجریه باعث شده که تقاضا برای ارزهای دیجیتال افزایش پیدا کند و ارز نایرا نسبت به دلار آمریکا کاهش قابل‌توجهی داشته است.

همچنین گزارش نشان داده که استفاده از رمزارزها در سال جاری بر اساس نیاز روزانه افزایش داشته و نه گمانه‌زنی ثروتمندان. تعداد نقل و انتقالات تراکنش‌های خرد در زمان شروع بازار نزولی در ماه می افزایش داشته در حالی که تعداد نقل و انتقالات در سایزهای بزرگ کاهش یافت.

موسس شرکت Convexity بیان کرد که شرکت‌ها نیاز دارند که از ایالات متحده اجناسی خریداری کنند، اما راهی برای این کار موجود نیست جز اینکه از USDT استفاده کنند.

بنا به موارد گفته شده، Chainanalysis پیش‌بینی کرده که استفاده از ارزهای دیجیتال در جنوب قاره آفریقا در کنار نوسانات اقتصادی، مقررات و نیاز به ایجاد تراکنش‌های فرامرزی افزایش خواهد یافت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه