چرا اتریوم یک اوراق بهادار نیست؟

blog

اخیرا خبری منتشر شد با این عنوان که دادستان کل نیویورک با نام لتیتیا جیمز (Letitia James) یک طرح دعوی علیه صرافی بزرگ ارز دیجیتال کوکوین (Kucoin) داد و بیان کرده که ارز دیجیتال اتریوم (ETH) به‌عنوان یک اوراق بهادار در این صرافی معامله می‌شود، به طوری که میزان سوددهی این رمزارز به سرمایه‌گذاران، به تلاش توسعه‌دهندگان این شبکه بستگی دارد. اما کوین سنتر (Coin Center) مخالف این نظر بوده و معتقد است که اتریوم یک اوراق بهادار نیست.

دادستان کل نیویورک توکن اتر را یک دارایی سوداگرانه خطاب می‌کند و آن را در لیست پروژه‌هایی از جمله ترا (LUNA) و استیبل‌کوین این پروژه یعنی UST قرار می‌دهد. نیراج آگراول (Neeraj Agrawal)، مدیر ارتباطات شرکت کوین سنتر ادعای این فرد را رد کرده و بیان کرد که دیدشان نسبت به اتریوم تغییر نکرده است. او گفت:

ما با این ادعا به‌وضوح مخالفیم که ETH یک اوراق بهادار است. شرکت کوین سنتر با دقت این پرونده را دنبال خواهد کرد و اگر فرصتی ایجاد شد وارد خواهد شد.

در سال گذشته این شرکت مقاله‌ای منتشر کرد که در آن دلیل اوراق بهادار نبودن اتر را توضیح داد. این شرکت بیان کرد که شکلی که اتریوم امروزه دارد با اوراق بهادار متفاوت است.

تست هوی (The Howey Test) چارچوبی است که به پرونده دادگاه عالی ایالات متحده برای تعیین اینکه آیا یک معامله واجد شرایط "قرارداد سرمایه‌گذاری" است یا خیر، اشاره دارد. طبق این چارچوب یک تراکنش زمانی بیانگر یک قرارداد سرمایه‌گذاری است که شخص پول خود را در یک شرکت مشترک سرمایه‌گذاری کند و کسب سود از آن صرفا از تلاش‌های حامی یا شخص ثالث دیگری سرچشمه بگیرد.

کوین سنتر اعلام کرد که اتریوم در وضعیت جاری خود بسیار کاربردی و غیرمتمرکز است و ارزش ETH و کسب سود از آن به تلاش‌های یک شخص ثالث بستگی ندارد. این شرکت گفت:

ارزش اتر و عملکرد شبکه اتریوم به بنیاد بستگی ندارد؛ بلکه از تلاش هزاران توسعه‌دهنده، ماینر و کاربران غیروابسته سرچشمه می‌گیرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه