چه چیزی باعث شروع روند صعودی بعدی خواهد شد؟

blog

 وب‌سایت خبری کوین ‌تلگراف مصاحبه‌ای با سی کی چنگ (CK Cheng)، رئیس سابق ارزیابی ریسک در Credit Suisse انجام داد و این شخص بیان کرد که تنظیم مقررات از سمت ایالات متحده در زمینه بازار ارز دیجیتال باعث خواهد شد تا سیستم‌های مالی سنتی وارد این صنعت روبه‌رشد شوند. این تنظیم مقررات در نهایت می‌تواند شروع یک روند صعودی در بازار را رقم بزند و سی کی چنگ انتظار دارد که این اتفاق اوایل سال 2023 رخ دهد.

سی کی چنگ از شغل قبلی خود به دلیل راه‌اندازی شرکت سرمایه‌گذاری ZX Squared کناره‌گیری کرد تا روی پروژه‌های ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کند. او گفت که به‌تازگی تغییراتی در سازمان‌های سنتی در حال رخ‌دادن است به‌طوری‌که هرکدام از آن‌ها به‌آرامی در حال ورود به بازار ارز دیجیتال هستند.

در ماه آگوست یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مدیریت دارایی با نام BlackRock یک همکاری با کوین ‌بیس که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال به‌شمار می‌رود انجام داد تا بتواند از این طریق به مشتریان خود دسترسی به بیت‌کوین بدهد. همچنین چندین تن از افراد بزرگ حوزه مالی یک تیم تشکیل داده‌اند تا یک صرافی دارایی دیجیتال راه‌اندازی کنند که به سرمایه‌گذاران سازمانی و کاربران عادی خدمات‌دهی کند، به‌طوری که توسط شرکت‌های بزرگ مالی دیگری از جمله Charles Schwab، Citadel Securities و Fidelity Digital Assets حمایت می‌شود. چنگ بیان کرد:

این روزها سازمان‌های مالی سنتی زیادی در حال ورود به این صنعت هستند که این نشان‌دهنده افزایش علاقه به ارز دیجیتال است.

این فرد همچنین تاکید کرد که سازمان‌های زیاد دیگری هم منتظر هستند تا قوانین مربوط به این حوزه مشخص و شفاف‌سازی شود و سپس وارد این حوزه شوند. او گفت:

تنظیم مقررات دری به روی این سازمان‌ها باز خواهد کرد که بتوانند وارد این فضای دیجیتال شوند و در نهایت تعداد شرکت‌های ارز دیجیتال بیشتر می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت که این اتفاق می‌تواند نقطه شروع روند صعودی بعدی باشد. اگر از دید سازمانی بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم، زمانی که مقررات در این زمینه به طور کامل شفاف شود، باعث خواهد شد تا مسیر این شرکت‌ها مشخص شود و دیگر نگران مسائلی قانونی نخواهند بود. این ورود سازمان‌های مالی به فضای کریپتو را تضمین می‌کند.

او همچنین در جواب کوین ‌تلگراف در مورد اینکه این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد گفت که انتظار دارد اوایل سال آینده اتفاق بیفتد. سپس در جواب این سوال که قیمت BTC چه زمانی حرکت صعودی خود را آغاز می‌کند گفت که ماه اکتبر، ماه پرنوسانی برای این رمزارز خواهد بود، مخصوصا اینکه با تورم و مناظرات فدرال رزرو و تغییر سیاست‌ها ترکیب شود. اگر سیاست انقباضی افزایش پیدا کند ممکن است رکود اقتصادی بزرگی به پا کند.

چنگ معتقد است که این عدم قطعیت باعث ایجاد نوساناتی در بازارهای سهام و ارز دیجیتال می‌شود که در سال آینده تثبیت خواهد شد. همچنین در همین زمان، رویداد هاوینگ (Halving) بیت‌کوین که در 2024 رخ می‌دهد هم روی روند صعودی آینده تاثیر خواهد گذاشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه