کره جنوبی تا سال ۲۰۲۴ چارچوب کریپتو ایجاد خواهد کرد

blog

دولت رئیس جمهور تازه منتخب کره جنوبی، یون سوک یول، از هیچ تلاشی برای حفظ جایگاه این کشور به عنوان یکی از مراکز نوآوری، فروگذار نمی‌کند، کره جنوبی امیدوار است بتواند در سال ۲۰۲۳ قوانین رمزنگاری را وضع کند و تا سال ۲۰۲۴ این بخش را نهادینه کند.

در روز چهارشنبه، روزنامه کره جنوبی Kukmin، با استناد به یک سند دولتی فاش شده، گزارش داد که دولت به دنبال معرفی قانون اساسی برای دارایی‌های دیجیتال (DABA) تا سال ۲۰۲۴ است. این لایحه بخشی از اهداف سیاست ۱۱۰ است که رئیس جمهور جدید در اوایل سال جاری معرفی کرده بود.

این لایحه با هنجارهای بین ‌المللی مطابق خواهد بود و بر تجربیات بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان تکیه خواهد کرد، اعلام شده که هیئت ثبات مالی محلی (FSB) با بانک‌های تسویه بین المللی برپایه Basel (BIS) و قانون گذاران ایالات متحده آمریکا و اروپا همکاری خواهد کرد.

هنوز جزئیات زیادی منتشر نشده اما اطلاعات فاش شده برای صنعت ارزهای دیجیتال خبری خوب تلقی می‌شود‌. دولت قصد دارد زیرساخت‌های موجود برای تراکنش‌های کریپتو فیات را گسترش داده و به بانک‌های بیشتری اجازه دهد تا پلت‌فرم‌های خود را با تبادل فیات-کریپتو سازگار کنند. در حال حاضر تنها چهار بانک در این کشور این خدمات را ارائه می‌دهند. به علاوه، مقامات کره جنوبی امیدوارند توکن‌های غیرمثلی (NFT) را نهادینه کنند و یک چارچوب تنظیمی برای عرضه اولیه سکه ICOs)) ارائه دهند.

انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز یکی از اهداف این دولت است. بانک کره اولین مرحله آزمایشی توکن خود را در ماه ژانویه ۲۰۲۲ به پایان رساند.

دولت یون پیش‌تر صحت سند فاش شده را تایید کرده است اما خاطر نشان کرده که سند افشا شده پیش نویس نهایی نیست.

در تاریخ ۳ مه ۲۰۲۲، یون سوک یول اعلام کرد که برای تعویق مالیات بر سود سرمایه گذاری در عرصه کریپتو تا زمانی که قانون اساسی دارایی‌های دیجیتال وضع شود، تلاش خواهد کرد این یعنی مالیات بر سود به دست آمده با سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۲۴ به تعویق خواهد افتاد. بر اساس قوانین جدید مالیات بر کریپتو، دولت برای سود به دست آمده از کریپتوِ بالای ۲۱۰۰ دلار در سال، ۲۰ درصد مالیات وضع خواهد کرد.

ساعاتی پس از گزارش رسانه‌های کره‌ای مبنی بر فاش شدن این اسناد، یون سوک یول با رئیس جمهور آفریقای مرکزی، فاستین-آرچنج توادرا ملاقات کرد تا در مورد همکاری بین این دو کشور گفت‌گو کند. شایان ذکر است که در ماه آوریل، توادرا لایحه‌ای را امضا کرد که در آن چارچوب قانونی برای دارایی‌های دیجیتال و همچنین مناقصه قانونی بیت‌کوین (BTC) معرفی خواهد شد.

منبع: Cointelegraph

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه