کریپتو نیاز شدید به بیمه بومی دارد

blog

>>بیمه سنتی قصد ندارد از دارایی‌های رمزنگاری ما محافظت کند، بنابراین ما باید خودمان این کار را به صورت غیرمتمرکز انجام‌ دهیم<<

صنعت بیمه، طی سالیان طولانی از جهش‌های عمده در نوآوری پشتیبانی کرده است. تصادفی نیست که صنعت بیمه مدرن و انقلاب صنعتی به موازات یکدیگر به وجود آمدند. در واقع، استدلال‌های محکمی وجود دارد که بیان می‌کند، اختراع بیمه آتش‌سوزی و اموال در پاسخ به آتش‌سوزی بزرگ لندن، چرخ دنده‌های سرمایه‌گذاری را که انقلاب صنعتی را به جریان انداخته بود، روان کرد و احتمالاً دلیل شروع آن در لندن است.

اکنون ما در بحبوحه یک انقلاب مالی دیجیتال جدید هستیم. فرمان اجرایی اخیر کاخ سفید که در مورد "تضمین توسعه مسئولانه دارایی‌های دیجیتال" بیش از پیش بر این موضوع تاکید کرد و نقطه عطفی برای صنعت بود، بحث در مورد اهمیت فناوری را به صحنه ملی ارتقا داد و اهمیت آن را برای استراتژی ایالات متحده تصدیق کرد.

با این حال، با در نظر گرفتن ظرفیت فعلی، بیمه کریپتو حدود 6 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. با توجه به دارایی موجود دراین طبقه که آن را چیزی حدود 2 تریلیون دلار تخمین زده‌اند، واضح است که صنعت بیمه در ادامه و ایفای نقش حیاتی خود ناکام است.

این عدم حمایت چشمگیر بیمه برای دارایی‌های دیجیتال به طور خاص در جلسات استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در مورد وضعیت بازار در دسامبر مورد اشاره قرار گرفت. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، این کار را با خطر جلوگیری از رشد و پذیرش آینده انجام می‌دهد.

اما همچنان این پرسش بر روی میز قرار دارد که چرا بیمه گذاران سنتی با وجود نیاز و فرصت آشکار از ورود به این فضا اجتناب کرده‌اند؟

آن‌ها اظهارات خود را این‌چنین بیان کردند: بیمه‌گران سنتی در پاسخ به کلاس ریسک جدید ارائه شده توسط کریپتو با چندین مانع اساسی روبرو هستند. اساسی‌ترین آنها عدم درک این فناوری غیرمعمول است. حتی زمانی که درک فنی وجود داشته باشد، چالش‌هایی مانند طبقه‌بندی مناسب انواع ریسک جدید و ظریف، به عنوان مثال موارد مرتبط با کیف‌پول‌های گرم و سرد، چگونگی تأثیرگذاری بی‌شمار فناوری، عوامل تجاری و عملیاتی بر هر یک از این‌ها باقی می‌ماند. این مشکل با تغییر سریع در صنعت تشدید می‌شود، که شاید بهترین نمونه با ظهور ظاهراً یک شبه کلاس‌های ریسک جدید و گهگاهی گیج‌کننده، مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه