کوین‌بیس از کیف پول DApp و مرورگر DeFi موبایل Web3 خود رونمایی کرد

blog

بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در آمریکا، کوین‌بیس، قابلیت‌های اپلیکیشن‌های Web3 خود، از جمله کیف پول و مرورگر را به تعداد محدودی از کاربران اپلیکیشن موبایل خود ارائه کرد.

این برنامه به کاربران مختب اجازه می‌دهد تا به برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) بر روی شبکه اتریوم، برای مثال Uniswap و OpenSea، دسترسی داشته باشند.

''از امروز، ما به کمک اپلیکیشن coinbase، مشارکت و دسترسی کاربران به Web3 را بسیار ساده‌تر می‌کنیم.''

— RishiDean.eth (@rishidean) May 16, 2022

در اطلاعیه‌ای که در تاریخ ۱۷ ماه مه توسط Rishi Dean، مدیر بخش مدیریت محصول، منتشر شد آمده که کاربران واجد شرایط می‌توانند در بازارهای توکن غیرقابل تعویض (NFT) شروع به انجام معاملات کنند، در صرافی‌های غیرمتمرکز DEX)) مبادلات خود را انجام دهند و با پروتکل‌های وام‌دهی غیرمتمرکز مالی (DeFi) تعامل داشته باشند‌.

همراه با مرورگر تلفن همراه که امکان دسترسی به DApps را فراهم می‌کند، یک کیف پول هم ارائه می‌شود که کاربران می‌توانند با استفاده از آن به تبادل وجوه خود بپردازند. برخلاف برنامه‌های کیف پول غیرمتمرکز مانند MetaMask، کیف پول کوین‌بیس امکان راه‌اندازی مشترک را به کاربران ارائه می‌دهد. این بدان معنی است که کلید خصوصی کیف پول توسط شرکت ذخیره می‌شود و می‌تواند توسط خود شخص نیز ذخیره شود.

کیف پول و عملکرد DApp با فناوری محاسبات چند جانبه (MPC) کار می‌کند. این فناوری ضمن تضمین صحت تراکنش، از حریم خصوصی فرستندگان و گیرندگان محافظت می‌کند.

Dean اظهار دارد که اشتراک گذاری کلیدها یک ویژگی امنیتی است که به منظور محافظت از کاربران در برابر مشکلات مربوط به دستگاه طراحی شده است. او نوشته: "این بدان معناست که اگر دسترسی به کیف پول خود را از دست بدهید، کلید کیف پول Dapp شما کماکان ایمن است.  کوین‌بیس می‌تواند از طریق تیم پشتیبانی، کیف پول شما را بازیابی کند.''

توسعه قابلیت‌های کیف پول کوین‌بیس برای آن دسته از توسعه دهندگان Web3 که ممکن است با اضافه کردن کاربران جدید برای نشان دادن کارهای خود مشکل داشته باشند، خبر خوبی محسوب می‌شود. با استناد به آمار Statist این صرافی هم اکنون حدود ۹۰ میلیون کاربر دارد.

این دومین پروژه بزرگ صرافی کوین‌بیس در ماه جاری است. این صرافی، بازار Coinbase NFT را که مدت‌ها بود منتظر آن بودیم را در ۴ مه راه اندازی کرد. حجم فروش آن از تنها ۱۵۰ تراکنش در روز اول، ۷۵۰۰۰ دلار بود.

منبع: Cointelegraph

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه