کیف پول سرد و گرم یعنی چه؟!

دنیای رمز ارزها و کریپتو کارنسی، همانند هر بازار مالی دیگری، پر از کلمات، اصطلاحات و البته نیازمندی‌هایی است که هر فرد پیش از ورود به آن باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشد.

یکی از مهمترین پیش نیازهای ورود به بازارهای مالی و دنیای رمز ارزها، داشتن یک کیف پول معتبر و با امنیت است. کیف پول در دنیا کریپتو کارنسی، یعنی همه چیز شما! دقیقا با همان کاربرد کارت اعتباری یا کیف پول چرمی شما در دنیای واقعی!

پس باید حواستان به آن باشد، از آن مراقبت کنید و البته مهمترین قسمتش آن است که باید کیف پولی تهیه کنید که از امنیت بالای آن مطلع هستید!

اما، اگر جست و جویی در فضای مجازی داشته باشید، با عناوین مختلفی از کیف پول برخورد کرده‌اید.

کیف پول‌های کاغذی، فیزیکی، اپلیکیشن‌های موبایل، نرم افزارهای کامپیوتر، کیف پول های رسمی و گرم و سرد و خلاصه مدل های مختلفی که آگر آنها را نشناسید، ممکن است با یک اشتباه کوچک همه دارایی خود را از دست بدهید.

به طور کلی در دنیای رمز ارزها، دو نوع کیف پول داریم.

کیف پول گرم و کیف پول سرد

کیف پول گرم:

 به کیف‌هایی گفته میشود که به راحتی از طریق، گوشی، لپ تاپ و کلا سیستم ها قابل دسترس هستند. این کیف پولها از لحاظ امنیتی در رتبه بالایی قرار نگرفته و احتمال رخنه و هک در آنها به راحتی وجود دارد. این کیف‌ها در معرض اینترنت هم هستند و همین موضوع آنها را برای هکرها جذاب میکند.

این کیف پول‌ها برای کابران گوشی ها بسیار جذاب و محبوب هستند. باید بدانید که در کیف پول‌های گرم، حجم زیادی از رمز ارزهای خود را نگه ندارید. در واقع باید فکر کنید کیف پول گرم، مثل کیف پول فیزیکی داخل جیب شماست. پس همانقدر باید حواستان باشد.

کیف پول سرد:

این مدل کیف پول‌ها معمولا به صورت سخت افزاری یا کیف پول‌های کاغذی شناخته می‌شوند و یک روش مطمئن و ایمن برای حفظ دارایی‌های دیجیتال شما هستند.

کیف پول‌های سرد در معرض اینترنت نیست و کاملا آفلاین هستند. به همین دلیل سطح بالاتری از امنیت را برای شما فراهم میکنند. مهمترین ایراد کیف پول‌های سرد و فیزیکی، قیمت آنهاست! در واقع بر خلاف کیف پول‌های گرم که معمولا رایگان هستند، این کیف پول‌ها رایگان نبوده و البته آنچنان ارزان قیمت هم نیستند!

کیف پول‌های سرد و سخت افزاری مثل Ledger و ترزور بالاترین سطح امنیت را برای شما فراهم می‌کنند. معمولا اکثر کاربران حرفه ای بازار رمز ارزها از این مدل کیف پول برای حفظ و نگه داری دارایی‌های خود استفاده می‌کنند.

شما از چه مدل کیف پولی برای حفظ و نگه داشتن دارایی خود استفاده می‌کنید

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

  • محمد اخباری

    12 اردیبهشت 0

    با سلام و خسته نباشید کیف پولهای شبکه شما که با تعریفی که کردید جزو کیف پول گرم می باشد چقدر از ایمن هست و مورد هک کلاهبرداران قرار نمی‌گیرد.

    پاسخ بدهید

ثبت دیدگاه