گلدمن ساکس و بارکلیز در پلت‌فرم تجاری کریپتو Elwood سرمایه گذاری می‌کنند

blog

غولهای بانکی گلدمن ساکس و بارکلیز بریتانیا به دور سرمایه گذاری ۷۰ میلیون دلاری سری A برای پلتفرم تجاری ارزهای دیجیتال Elwood Technologies پیوستند‌‌‌. این راند سرمایه گذاری توسط آلن هاوارد یک میلیاردر بریتانیایی که مدیر صندوق تامین سرمایه است تاسیس شده است.

همانطور که Financial Times در روز یکشنبه گزارش داده بانک آلمانی Commerzbank که دوستدار کریپتو است، Galaxy Digital و Dawn Capital به این دور سرمایه گذاری پیوستهاند. بر اساس این گزارش، این راند جمع آوری سرمایه ارزش شرکت را حدود ۵۰۰ میلیون دلار برآورد کرده است.

علیرغم سقوط اخیر بازارهای کریپتو، الوود گفته که باور دارد موسسات مالی سنتی مانند صندوقهای سرمایه گذاری و بانکها همچنان به سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال علاقهمند هستند. با استناد به گزارش CoinMarketCap، از قبل بر روی راند مالی الوود توافق شده بوده و پیش از کاهش قیمتها حرکت خود را شروع کرده است. به گفته CoinMarketCap از تاریخ ۹ مه، تقریبا ۱۵ درصد از ارزش کل بازار از دست رفته است.

جیمز استیکلند، مدیرعامل Elwood Technologies گفته که این راند مالی، ''صحه دیگری بر طول عمر بالای ارزهای دیجیتال است'' و از اهمیت کاهش قیمتهای چند هفته گذشته کم خواهد کرد:

"آن دسته از موسسات مالیای که انتظار ندارند در ۱۵ دقیقه شاهد بازدهی کلان باشند در این راند سرمایه گذاری شرکت میکنند. آنها اصولی سرمایه گذاری میکنند و من باور دارم که این یک پیام دلگرم کننده است.''

Elwood Technologies، یک سیستم مدیریت پورتفولیو کریپتو، اطلاعات بازار کریپتو و زیرساخت معاملاتی به سرمایه گذاران نهادی ارائه میکند و به صرافیهای ارز دیجیتال، ارائه دهندگان نقدینگی و متولیان متصل است.

متیو مک درموت، رئیس داراییهای دیجیتال گلدمن ساکس، در مورد این معامله اظهار نظر کرده و گفته که این سرمایه گذاری نشان میدهد که این شرکت به تعهد خود برای فعالیت مستمر در عرصه ارزهای دیجیتال پایبند است‌‌. او افزود:

"با افزایش تقاضای نهادی برای ارزهای دیجیتال، ما به طور فعال حضور و قابلیتهای خود در بازار را گسترش دادهایم تا بتوانیم پاسخگوی تقاضای مشتریان باشیم.''

تامین مالی گلدمن ساکس نشان دهنده گسترش بیشتر فعالیتهای این بانک در عرصه رمزنگاری است. این بانک سرمایه گذاری اولین بانکی است که در اوایل ماه مه یک وام با پشتیبانی بیتکوین به صرافی رمزارز Coinbase ارائه کرده است. مدتهاست این بانک به فضای ارزهای دیجیتال علاقه نشان میدهد، حتی در ماه مارس به داراییهای دیجیتال به عنوان ''مگاترند'' اشاره کرده است.

شایان ذکر است که ملاقاتی بین دیوید سولومون، مدیرعامل گلدمن و سام بانکمن فرید، مدیرعامل FTX صورت گرفته که شامل پیشنهادی از سوی سولومون برای کمک به FTX در دورههای مالی آینده و رعایت مقررات بود.

در مورد Elwood، بد نیست بدانید که مالکیت بخش اعظم آن در اختیار آلن هاوارد خواهد بود که سرمایه گذار اصلی قبلی در دور سری A بوده است. او یکی از بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری Brevan Howard بود که بخش سرمایه گذاری رمزنگاری BH Digital خود را در سپتامبر ۲۰۲۱ راه اندازی کرد.

منبع: Cointelegraph

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه