بیت کوین کش

BitcoinCash

0 $ 0%

0 تومان

فورک یا انشعاب یک مفهوم مهم در حوزه بلاک چین محسوب می‌شود. در سال 2017 پس از ایجاد اختلاف بین فعالان و مسئولین ارشد بیت‌کوین، بیت‌کوین کش به عنوان یک فرم از بیت‌کوین شکل گرفته و راه اندازی شد.

یکی از مهمترین ایرادهایی که به بیت‌کوین گرفته می‌شد سرعت پایین تراکنش‌ها و بحث کارمزدها بود. گروهی سعی کردند با حل این موضوع و یافتن راه‌هایی برای بهبود این قضیه به سراغ ارزدیجیتال جدیدی رفته و بیت‌کوین کش را پایه گذاری کردند. در اول اوت سال 2017 میلادی، بیت‌کوین کش پس از ایجاد بلاک 478.559 با ایجاد یک بلاک چین جدید به دنیا کریپتو پا گذاشت.

این ارزدیجیتال خود را پول نقد همتا به همتا می‌نامد. اصلا کلمه کش به همین دلیل به بیت‌کوین اضافه شد و هدف آن بود که نشان دهد این ارز دیجیتال با افزایش سرعت تراکنش‌ها می‌تواند همانند پول نقد به کار گرفته شود. مسئولین بیت‌کوین کش با افزایش حجم بلاک از 1 مگابایت در بیت‌کوین، به 32 مگابایت در بیت‌کوین کش امکان پردازش تراکنش‌های بیشتری را فراهم کردند.

خرید بیت کوین کش

مراحل خرید خرید بیت کوین کش در ارزیف:

  • ایجاد حساب کاربری
  • تکمیل فرآیند احراز اهویت
  • شارژ کیف پول ریالی
  • تایید درخواست ها فروش یا ثبت یک درخواست خرید

بیت‌کوین کش پس از راه اندازی، بر خلاف پیش بینی تحلیلگران و اعتقاد به عدم رشد و حتی سقوط شدید قیمت، به سرعت در دل افراد و فعالان این حوزه رخنه کرد و توانست به یکی از برترین ارزهای دیجیتال دنیا تبدیل شود. بیت‌کوین کش در زمان نگارش این مقاله با حجم حدودی 10 میلیارد دلار در بازار رمز ارزها، رنک 11 ام را در اختیار دارد.

قیمت بیت کوین کش

این ارز دیجیتال در روز عرضه در صرافی‌ها، قیمتی حدود 360 دلار داشت که توانست در رشدی عجیب و غریب به قیمت 4000 هزار دلار برسد. یعنی رشدی حدود 1000 درصدی آن‌هم برای سرمایه گذارانی که اقدام به خرید این رمزارز کرده بودند. اما در سال 2018 و دوران سقوط بازار که اکثر ارزهای دیجیتال، با کاهش ارزش و سقوطی ناگهانی مواجه شدند؛ بیت کوین‌کش نیز از این رالی معکوس عقب نماند و قیمتش به 1000 دلار کاهش یافت و پس از افت و خیز فراوان این روزها در محدوده قیمتی 540 تا 560 دلار در حال معامله است.

بیت‌کوین و بیت‌کوین هش شباهات‌های زیادی با یکدیگر دارند. به طور مثال هردو برای سیستم تایید تراکنش‌ها و ایجاد سکه‌های جدید از روش معروف PoW یا همان مکانیسم اجماع اثبات کار و ماینینگ یا استخراج بهره می‌برند. هر دو ارز نام برده تعداد محدودی داشته و پس از رسیدن به 21 میلیون واحد روند استخراج آنها متوقف خواهد شد.

پس از آغاز هارد فورک، بیت‌کوین کش به همه افرادی که بیت‌کوین داشتند به همان اندازه بیت‌کوین کش هدیه داد. حال آنها می‌توانستند به انتخاب خود در هریک از شبکه‌های مورد نیاز فعالیت کرده و اقدام به خرید و فروش نمایند.

جالب است بدانید که خود بیت‌کوین کش نیز پس از یک سال دارای انشعاب شده و BitCoin SV از دل آن خارج گردید.

نام ارز بیت کوین کش | BitcoinCash
رتبه جهانی
نماد اختصاصی
قیمت جهانی
قیمت به تومان
ارزش کل بازار
حجم معاملات روزانه
تغییرات یک ساعته
تغییرات یک روزه
تغییرات هفت روزه
عرضه کل
سکه در گردش
تاریخ عرضه اولیه

بهترین درخواست‌های فروشندگان بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیت کوین کش را بخرید!

بهترین درخواست‌های خریداران بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیت کوین کش را بفروشید!

سفارش سریع

اکنون مبادله کنید