بیت کوین

Bitcoin

0 $ 0%

0 تومان

بیت کوین چیست؟

بیت‌کوین با نام اختصاری BTC برای اولین‌بار در سال 2008 میلادی توسط فرد یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو خلق شد. وی بیت‌کوین را به‌عنوان نرم‌افزاری اپن سورس در ژانویه 2009 منتشر نمود. هویت ناکامتو ناشناس بوده و از وی هیچ نشانی در اینترنت وجود ندارد. 
بیت‌کوین اولین رمز ارز ماندگار در جهان است که پس از چندین بار آزمایش‌های ناموفق در خصوص معرفی به عنوان یک ارز دیجیتال، موفق به ثبات شد.
سیاست پولی بیت‌کوین از طریق ترکیب منحصر به فردی از نرم‌افزار، رمزنگاری و مشوق‌های مالی به‌جای حضور افراد ثالث، دلال‌ها و... تشکیل شده است. شبکه بیت‌کوین توسط یک پایگاه داده قابل تأیید رمزنگاری و تأیید به نام بلاک‌چین تأمین می‌شود. البته شبکه بلاک‌چین خود به نوعی فناوری جدیدی بوده و در قرن حاضر جزو پدیده‌های دنیای فناوری محسوب می‌شود. 


خرید بیت کوین

مراحل خرید خرید بیت کوین در ارزیف:

  • ایجاد حساب کاربری
  • تکمیل فرآیند احراز اهویت
  • شارژ کیف پول ریالی
  • تایید درخواست ها فروش یا ثبت یک درخواست خرید

اکوسیستم بیت‌کوین از یک شبکه جهانی از سهام‌داران تشکیل شده است، از جمله استخراج‌کننده‌ها یا ماینرهایی که در فضایی ایمن فعالیت کرده و صدور هر واحد بیت‌کوین را هدایت می‌کنند و از سوی مقابل تریدرهایی که بر روی این دارایی تازه گمانه زنی کرده و اقدام به تعیین قیمت می‌نمایند و البته افرادی که در تولید و ایجاد این ارز دیجیتال در حال فعالیت و تکمیل این نمونه ارز رمزنگاری شده هستند.
بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و بدون بانک مرکزی یا مدیر منفرد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه از کاربر به کاربر دیگر در شبکه بیت‌کوین، نظیر به نظیر ارسال شود. معاملات توسط گره‌های (نود) شبکه از طریق رمزنگاری تأیید می‌شوند و در یک دفتر توزیع عمومی به نام بلاک‌چین ثبت می‌شوند. بیت‌کوین به‌عنوان پاداش فرایندی ایجاد می‌شود که به استخراج معروف است. بیت‌کوین‌های حاصله می‌توانند با ارزها، محصولات و خدمات دیگر مبادله شوند.
تحلیلگران بلاک‌چین تخمین می‌زنند که ناکاموتو به‌عنوان خالق بیت‌کوین، پیش از ناپدید شدنش در سال 2010، حدود 1 میلیون بیت‌کوین استخراج کرده است. 


جالب است بدانید که در تاریخ 22 می سال 2010 اولین مبادله رسمی بیت‌کوین در یک پیتزافروشی اتفاق افتاد. در واقع فردی با عرضه 10 هزار بیت‌کوین اقدام به خرید 2 پیتزا به قیمت حدود 40 دلار می‌کند که این روزها، تاریخ 22 می را به‌عنوان روز پیتزای بیت‌کوین می‌شناسند! در سال 2011، قیمت هر بیت‌کوین از 0.30 دلار شروع شد و در پایان سال به 5.27 دلار رسید. کمی بعد و در سپتامبر سال 2012 میلادی بنیاد بیت‌کوین برای تقویت توسعه و جذب بیت‌کوین تأسیس شد.
سال 2017 یکی از رویایی‌ترین سال‌ها برای بیت‌کوین به شمار می‌رود. یکی از عجیب‌ترین رشدهای این ارز دیجیتال یا بولران در دسامبر سال 2017 رخ‌ داد و این رمز ارز ناگهان با جهشی عجیب از 998 دلار در ابتدای سال به رقم بی‌سابقه 19783 دلار رسید. 
البته خوب است بدانید که ناکاموتو در آغاز بیت‌کوین، سیاستی پولی بر اساس کمبود مصنوعی تنظیم کرده که تعداد کل بیت‌کوین‌های استخراج شده هرگز نمی‌تواند از 21 میلیون عبور کند. البته از معایب این ارز دیجیتال می‌توان عنوان داشت که بیت‌کوین به دلیل استفاده در معاملات غیرقانونی، مصرف زیاد برق توسط ماینرها، نوسان قیمت و سرقت از مبادلات مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته است. برخی از اقتصاددانان، از جمله چندین برنده جایزه نوبل، آن را به‌عنوان یک حباب سوداگرانه در دوره‌های مختلف توصیف کرده‌اند. 


چرا بیت‌کوین محبوب است؟!

می‌توان از بیت‌کوین برای خرید کالا به‌صورت ناشناس استفاده کرد. علاوه بر این، پرداخت‌های بین‌المللی آسان و ارزان است زیرا بیت‌کوین به هیچ کشوری وابسته نبوده و مشمول مقررات نیست. ممکن است مشاغل کوچک آن را دوست داشته باشند زیرا هزینه‌های کارت اعتباری در این معاملات وجود ندارد. از سوی دیگر برخی از مردم فقط به‌عنوان سرمایه‌گذاری بیت‌کوین می‌خرند و امیدوارند که ارزش آن بالا رود.
چگونه بیت‌کوین داشته باشیم؟


خیلی خلاصه باید بگوییم که استخراج بیت‌کوین نیاز به سیستم‌های کامپیوتری قوی برای حل معماهای پیچیده ریاضی دارد. در واقع بیت‌کوین این‌گونه ایجاد می‌شود اما خب اگر هزینه خرید سیستم‌های قوی یا ماینرها را ندارید، می‌توانید به‌راحتی و با کمترین هزینه، بیت‌کوین را از دیگران خریداری کنید. ما در ارزیف سعی کرده‌ایم تا شرایط را برای معامله بدون محدودیت این ارز دیجیتال به‌صورت پلتفرم P2P و با کمترین کارمزد معاملاتی به نسبت سایر پلتفرم‌های ایرانی برای شما فراهم کنیم.

نام ارز بیت کوین | Bitcoin
رتبه جهانی
نماد اختصاصی
قیمت جهانی
قیمت به تومان
ارزش کل بازار
حجم معاملات روزانه
تغییرات یک ساعته
تغییرات یک روزه
تغییرات هفت روزه
عرضه کل
سکه در گردش
تاریخ عرضه اولیه

بهترین درخواست‌های فروشندگان بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیت کوین را بخرید!

بهترین درخواست‌های خریداران بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیت کوین را بفروشید!

سفارش سریع

اکنون مبادله کنید