بایننس یو اس دی

Binance USD

0 $ 0%

0 تومان

بایننس یو اس دی (BUSD) یک نوع استیبل‌کوین است که توسط ارز فیات کنترل و پشتیبانی می‌شود؛ این استیبل‌کوین به دلار آمریکا وابسته بوده و به ازای هر یک واحد BUSD، یک دلار آمریکا در خزانه (طبق ادعای سازنده) ذخیره می‌شود، به عبارت دیگر عرضه BUSD با نسبت ۱ به ۱، به دلار آمریکا وابسته است (ارزش هر BUSD همیشه یک دلار است). مالکان این رمزارز می‌توانند توکن‌های خود را با ارز فیات معاوضه کنند و بالعکس. Paxos، مالک پروژه، حساب‌رسی ماهانه ذخایر BUSD را منتشر می‌کند.

به عنوان یک استیبل‌کوین، BUSD با هدف حفظ یک ارزشِ بازارِ پایدار طراحی شده‌ است. پایدار بودن ارزش بازار این رمزارز به سرمایه گذاران و تریدرها این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به خروج از فضای کریپتو، بتوانند یک سرمایه کم نوسان در بلاک‌چین داشته باشند.

 

خرید بایننس یو اس دی

مراحل خرید خرید بایننس یو اس دی در ارزیف:

  • ایجاد حساب کاربری
  • تکمیل فرآیند احراز اهویت
  • شارژ کیف پول ریالی
  • تایید درخواست ها فروش یا ثبت یک درخواست خرید

معرفی BUSD یا دلار بایننس

اگر تا به حال در صرافی Binance، کریپتو خرید یا معامله انجام داده باشید، احتمالا بارها به BUSD برخورد کرده‌اید. در مبادلات Binance، این توکن به طور معمول در بین جفت‌های معاملاتی‌ پیشنهاد شده دیده می‌شود. به طور خلاصه، BUSD، به عنوان یک نسخه دیجیتال از دلار آمریکا عمل می‌کند و ارزشی ثابت دارد.

اما BUSD دقیقا چیست؟

BUSD یک استیبل‌کوین است که توسط Paxos و Binance پایه گذاری شد. Paxos با هدف ارایه استیبل‌کوین‌های خود به عنوان یک کالا-خدمات به شرکت‌های خارجی، از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند (کالا-خدمات: هنگامی که یک حرفه، یک محصول و یک سرویس را به طور همزمان و به صورت مداوم ارائه می‌دهد). آن‌ها پیش‌تر نیز یک استیبل‌کوین دیگر با نام PAX Gold (PAXG)، ایجاد کرده بودند که توسط طلا پشتیبانی می‌شد. هر دو توکن BUSD و PAXG، توسط دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک، تنظیم و قانون گذاری می‌شوند.

از نظر فنی، BUSD یک استیبل‌کوین با پشتیبانی فیات است که ارزش دلار آمریکا را حفظ می‌کند؛ BUSD باید در تطابق کامل با دلار آمریکا باشد، به همین خاطر باید به تعداد کوین‌های صادر شده، دلار آمریکا در حساب‌های تحت مالکیت Paxos وجود داشته باشد. این سرمایه به عنوان ذخایر مالی Paxos، در بانک‌های ایالات متحده تحت بیمه FDIC نگهداری می‌شود. هنگامی که ارزش دلار آمریکا نوسان داشته باشد، ارزش BUSD نیز دقیقا به همان مقدار نوسان خواهد کرد، این رایج‌ترین و سنتی‌ترین نوع استیبل‌کوین است.

تراکنش‌های BUSD، سه ویژگی کلیدی دارند: در دسترس، انعطاف پذیر و سریع هستند. می‌توانید به راحتی از طریق Paxos یا Binance به این توکن دسترسی پیدا کنید و خرید آن از طریق صرافی Binance یا سرویس‌های درگاه فیات امکان پذیر خواهد بود، البته راه سومی هم وجود دارد، شما می‌توانید مبلغی را به دلار آمریکا به Paxos ارسال کنید تا برای شما توکن BUSD جدید ضرب کند.

BUSD همچنین به کاربران کریپتو این امکان را می‌دهد که سرمایه خود را به سرعت و بدون اینکه لازم باشد از بلاک‌چین خارج شوند، به یک دارایی پایدار تبدیل کنند. در نهایت، BUSD سریع است چرا که کاربران می‌توانند با استفاده از آن، پول را به سرعت و در سراسر جهان منتقل کنند.

این توکن بر روی سه بلاک‌چین مختلف وجود دارد: Ethereum، Binance Smart Chain و Binance Chain. دارندگان می‌توانند بسته به نیاز خود توکن‌هایشان را در بلاک‌چین‌های مختلف مبادله کنند، این امر می‌تواند از طریق صرافی Binance (هنگام برداشت) و یا توسط Binance Bridge انجام شود.

نام ارز بایننس یو اس دی | Binance USD
رتبه جهانی
نماد اختصاصی
قیمت جهانی
قیمت به تومان
ارزش کل بازار
حجم معاملات روزانه
تغییرات یک ساعته
تغییرات یک روزه
تغییرات هفت روزه
عرضه کل
سکه در گردش
تاریخ عرضه اولیه

بهترین درخواست‌های فروشندگان بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن بایننس یو اس دی را بخرید!

بهترین درخواست‌های خریداران بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن بایننس یو اس دی را بفروشید!

سفارش سریع

اکنون مبادله کنید