دش

Dash

0 $ 0%

0 تومان

رشد بی‌وقفه و عجیب بیت‌کوین پس از مدتی که از عرضه رسمی آن می‌گذشت، باعث شد تا افراد و یا شرکت‌های زیادی به دنبال کشف عیب و ایرادهای بیت‌کوین گشته و ارز دیجیتال خود را با تاکید بر ویژگی‌های جدیدش رونمایی کنند.

بیت‌کوین را به عنوان یکی از ارزهایی که قابل ردگیری و پیگیری است میشناسند. در واقع میزان دارایی‌های یک آدرس و تراکنش های آن به راحتی قابل رهگیری است و این یکی از مهمترین ایرادهایی بود که فعالان و توسعه دهندگان بلاکچین برای بیت‌کوین مطرح می‌کردند.

راه اندازی و عرضه ارز دیجیتالی که تا حد زیادی غیر قابل رهگیری و یا اصطلاحا پیگیر گریز باشد یکی از راه‌های حل این مشکل بود. دش یا Dash در سال 2015 با تاکید بر حفظ حریم خصوصی کاربران پا به دنیای کریپتو گذاشت.

خرید دش

مراحل خرید خرید دش در ارزیف:

  • ایجاد حساب کاربری
  • تکمیل فرآیند احراز اهویت
  • شارژ کیف پول ریالی
  • تایید درخواست ها فروش یا ثبت یک درخواست خرید

اما پروژه دش توسط ایوان دوفیلد در تاریخ 8 ژانویه سال 2014 آغاز شد. این پروژه در ابتدا Xcoin نام داشت. کمی بعد توسعه دهندگان آن نام  Darkcoin را برای این پروژه برگزیدند و نهایتا 25 مارس 2015 این پروژه با نام نهایی Dash متولد شد.

به مانند بیت‌کوین کش، توسعه دهندگان دش نیز این ارزدیجیتال را نوعی پول نقد الکترونیکی همتا به همتا و غیر متمرکز می‌دانند و در تلاش هستند تا این ارز دیجیتال همانند ارزهای فیات یورو، دلار و ... در معاملات روزانه بین المللی به جریان بی‌افتد.

دش با بیت‌کوین شباهت‌های زیادی دارد. یکی از مهمترین شباهت‌های آن تعداد محدود این ارز دیجیتال است. دش تا 18 میلیون واحد قابل استخراج خواهد بود و پس از آن دیگر هیچ واحدی از دش استخراج یا تولید نخواهد شد. طبق روند موجود به نظر میرسد استخراج این 18 میلیون واحد تا صدسال آینده ادامه داشته باشد.

دش به صورت اپن سورس بوده و از فناوری بلاکچین بهره میبرد. از مهمترین تفاوت‌های این ارزدیجیتال با بیت‌کوین ایجاد تراکنش های سریعتر و البته ارزانتر است. ضمن اینکه حفظ حریم خصوصی و ایجاد تراکنش‌های ناشناس و پیگیر گریز نیز مهمترین تفاوت این ارز دیجیتال با بیت‌کوین است.

بلاک‌ها در بلاکچین دش هر 2.5 دقیقه ساخته شده که به نسبت بیت‌کوین حدودا 4 برابر سریعتر هستند. الگوریتم در نظر گرفته شده برای استخراج دش همان الگوریتم اثبات کار است. الگوریتم استخراج شد X11 بوده که کارت گرافیک، پردازنده و یا دستگاه‌های مخصوص ASIC امکان پذیر است. در بلاک‌های دش 56 تراکنش در هر ثانیه تایید می‌شود.

نام ارز دش | Dash
رتبه جهانی
نماد اختصاصی
قیمت جهانی
قیمت به تومان
ارزش کل بازار
حجم معاملات روزانه
تغییرات یک ساعته
تغییرات یک روزه
تغییرات هفت روزه
عرضه کل
سکه در گردش
تاریخ عرضه اولیه

بهترین درخواست‌های فروشندگان بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن دش را بخرید!

بهترین درخواست‌های خریداران بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن دش را بفروشید!

سفارش سریع

اکنون مبادله کنید