دیجی ‌بایت

DigiByte

0 $ 0%

0 تومان

آقای جرد تیت در سال 2013 میلادی ایده اولیه راه اندازی و تولید ارزدیجیتال دیجی بایت را مطرح کرد. این ارز دیجیتال قدیمی در سال 2014 وارد دنیای کریپتو شده است. دیجی بایت نام اختصاری DGB را همراه خود داشته و همانند اکثر هم کیشان خود مبتنی بر شبکه بلاکچین بوده و تقریبا غیر متمرکز است!

در ابتدای کار به دلیل نبود سرمایه گذار یا اسپانسر برای عرضه دیجی بایت، این رمز ارز بدون تبلیغات یا سر و صدای خاصی و با بهره گیری از کمک‌هایی که به تیم توسعه صورت می‌پذیرفت، وارد بازار شد. دیجی بایت امنیت خود را با روش معروف PoW یا همان اجماع اثبات انجام کار (استخراج) به دست می‌آورد. استخراج و ماین این ارز دیجیتال تا سال 2035 ادامه خواهد یافت. تعداد واحد های دیجی بایت 21 میلیارد است. 

طرفداران پر و پا قرص و متعصب دیجی بایت معتقدند که دیجی بایت غولی است که هنوز بیدار نشده است. همچنین آنها معتقدند که به زودی دیجی بایت با رشد شدید قیمت مواجه شده و تبدیل به مهمترین رقیب بیت‌کوین می‌شود. 

 

خرید دیجی ‌بایت

مراحل خرید خرید دیجی ‌بایت در ارزیف:

  • ایجاد حساب کاربری
  • تکمیل فرآیند احراز اهویت
  • شارژ کیف پول ریالی
  • تایید درخواست ها فروش یا ثبت یک درخواست خرید

دی جی بایت بر خلاف اکثر رمز ارزهای بازار که تنها یک الگوریتم برای استخراج دارند، از 5 الگوریتم مختلفی برای این روند بهره می برد. به طور مثال بیت کوین تنها با الگوریتم SHA-256 استخراج می شود. اما دیجی بایت را می توان با الگوریتم های   SHA256، Scrypt، Qubit، odocrypt و Skein استخراج کرد. هر یک از الگوریتم های نام برده تقریبا می توانند 20 درصد از ظرفیت استخراج را بر عهده بگیرند. این برنامه ریزی به دلیل عدم انحصاری شدن و عدم متمرکز شدن انتخاب شده است. 

یکی از مهمترین ویژگی‌های دیجی بایت مقیاس پذیری بالای آن است. به طور مثال شبکه بیت‌کوین می‌تواند تنها 7 تراکنش در ثانیه انجام دهد ولی این عدد برای دیجی بایت 2000 تراکنش در ثانیه است. سرعت تشکیل هر بلاک در دیجی بایت 15 ثانیه به ازای هر بلاک است. این عدد برای بیت‌کوین برابر با 10 دقیقه است! 

همچنین باید بدانیم که دیجی بایت در روند توسعه و به روز رسانی‌های فراوان خود، چند فورک و بروز رسانی مهم را به خود دیده است. به طور خلاصه این فورک‌ها به شرح ذیل است: 

1-فورک دیجی شیلد یا DigiShield در فوریه  2014

2-فورک مولتی آلگو یا MultiAlgo در سپتامبر 2014

3- فورک مولتی شیلد یا MultiShield در دسامبر 2014 

4- فورک دیجی اسپید یا DigiSpeed در دسامبر 2014

5- پیاده سازی سگویت در سال 2017 

6- افزودن لایه دیجی استس یا DigiAssests در سال 2019

نام ارز دیجی ‌بایت | DigiByte
رتبه جهانی
نماد اختصاصی
قیمت جهانی
قیمت به تومان
ارزش کل بازار
حجم معاملات روزانه
تغییرات یک ساعته
تغییرات یک روزه
تغییرات هفت روزه
عرضه کل
سکه در گردش
تاریخ عرضه اولیه

بهترین درخواست‌های فروشندگان بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن دیجی ‌بایت را بخرید!

بهترین درخواست‌های خریداران بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن دیجی ‌بایت را بفروشید!

سفارش سریع

اکنون مبادله کنید