دوج کوین

Dogecoin

0 $ 0%

0 تومان

در دنیای کریپتو و رمز ارزها، گاهی اتفاقاتی می‌افتد که در ابتدا آنچنان جدی گرفته نمی‌شود. دوج کوین یا DogeCoin رمز ارزی مبتنی بر بلاکچین ابتدا برای شوخی و به سخره گرفتن سایر ارزهای دیجیتال و در سال 2013 متولد شد.

برنامه نویسی به نام بیلی مارکوس با کمک یکی از نزدیکترین دوستانش که یکی از مدیران ارشد کمپانی ادوبی بود، ارز دیجیتال خود را نوشت و آنرا به بازار عرضه کرد.

dogecoin

هدف اصلی دوج کوین در ابتدا نوعی شوخی و سپس به عنوان یک سیستم پرداخت آنلاین دوستانه و خودمانی بود. حتی خالق این اثر برای ایجاد طنز بیشتر، نام مستعار خود را شیبتوشی ناکاموتو انتخاب کرد تا به نوعی نام ساتوشی ناکاموتو خالق اصلی بیت کوین را به چالش کشیده باشد.

اما با گذشت زمان همین ایده شوخی و خنده، رشد کرده و امروز با ارزش بازار نزدیک به 7 میلیون دلار رتبه 19 ام با ارزشترین ارزهای دیجیتال دنیا را دارد.

لوگو اصلی این رمزارز از نوعی نژاد سگ با نام Shiba Inu برداشت شده است که معمولا در فضای اینترنت به شوخی برای مطالب طنز از آن استفاده می‌شد و به همین دلیل توسط توسعه دهندگان اصلی آن انتخاب شد.

خرید دوج کوین

مراحل خرید خرید دوج کوین در ارزیف:

  • ایجاد حساب کاربری
  • تکمیل فرآیند احراز اهویت
  • شارژ کیف پول ریالی
  • تایید درخواست ها فروش یا ثبت یک درخواست خرید

اما همانطور که گفتیم دوج کوین ارزدیجیتالی مبتنی بر شبکه بلاک چین است. این ارزدیجیتال برخلاف بیت‌‌کوین یا بیش از نیمی از ارزهای دیجیتال معتبر دنیا، هیچ محدودیتی در تعداد واحد‌های تولیدی نداشته و می‌توان تا ابد آنرا استخراج کرد. به طور مثال هم اکنون (فروردین 1400) حدود 129 میلیارد دوج کوین در گردش وجود دارد در حالیکه بیت‌کوین به عنوان بزرگترین و با ارزشترین رمز ارز دنیا نهایتا 21 میلیون واحد خواهد داشت که آنهم تا سال 2035 استخراج خواهد شد!

dogecoin

با این که تعداد واحد این رمز ارز نامحدود است، اما این موضوع هم می‌تواند نقطه قوت باشد و هم نمیتوان برای بلند مدت روی آن حساب زیادی باز کرد. اما تا همینجا این ارز هزاران درصد از روز عرضه اولیه رشد داشته است.

جالب است بدانید که شبکه دوج کوین از لحاظ ساختاری شباهت زیادی به بیت‌کوین، لایت‌کوین و لاکی‌کوین دارد.

سیستم کاری دوج کوین با روش معتبر PoW یا همان اثبات کار یا ماینینگ است. الگوریتم استخراج دوج کوین همانند لایت کوین Scrypt است.

جالب است بدانید که در سال 2020 میلادی، ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان؛ چند باری با توییت کردن نام دوج کوین باعث پامپ شدید قیمتی آن شد و سود سرشاری را برای خود و برخی از هودلرهای دوج کوین رقم زد.

dogecoin

اعتبار دوج کوین

دوج کوین درست است که ابتدا برای شوخی ساخته شده بود اما در همان ابتدا طرفداران بسیار زیادی را جذب خود کرد و قیمت آن بسیار بالا رفت حتی امروزه این ارز دارای اعتبار بسیار خوبی بین سرمایه گذاران و معامله گران می باشد. این ارز حجم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است به صورتی که افرادی که در بازار کریپتو کارنسی هستند این ارز را بسیار زیاد خرید و فروش می کنند.

همانطور که میدانید نوسانات بازار رمز ارز ها این شک را برای کاربران و افراد مختلف به وجود می آورد که آیا این ارز کلاهبرداری است یا خیر اما هر چند وقت یکبار می بینید که قیمت این ارز بسیار بالا می رود اما هر سعودی در این بازار یک سقوط ه دارد. به طور کلی این ارز جزو 100 ارز معتبر می باشد که در دنیا خرید و فروش می شود و قابل اطمینان است به شرطی که آن را از صرافی های معتبر بخرید و در کیف پول ارز های دیجیتال خود آن را نگهداری کنید.

بسیاری از افراد هستند که از دوج کوین رایگان می خواهند استفاده کنند که آنها ممکن است کلاهبرداری باشد و سرشان کلاه می رود و می گویند دوج کوین کلاهبرداری است که در این باره باید گفت این طور نیست و این ارز کاملا قابل اعتماد می باشد و می بایست ترید کردن و سرمایه گذاری را بلد باشید تا بتوانید از این بازار سود به دست بیاورید.

dogecoin

علت محبوبیت دوج کوین چیست؟

با این که دوج کوین دارای ماهیت بامزه ای می باشد اما بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند و دارای محبوبیت بسیاری بین کاربران می باشد. این امر می تواند علت های مختلفی داشته باشد اما این را باید در نظر بگیرید که ارز دیجیتالی دوج کوین حجم زیادی از بازار را تصرف کرده است و اگر به چارت ارز های دیجیتالی سری بزنید متوجه این موضوع خواهید شد.

این ارز با توجه به این که دارای محبوبیت زیادی می باشد در بازار کریپتو کارنسی هم زیاد خرید و فروش می شود.

ارز دیجیتال دوج کوین برای استفاده های انسان دوستانه نیز مورد استفاده قرار میگیرد و به همین منظور طرفداران بسیار زیادی به دست آورده است.

گفتیم که این ارز دارای محبوبیت است و دلایل جالبی برای این کار دارد.

یکی از دلایلی که باعث شده است آن مورد محبوبیت قرار بگیرد این است که این ارز از روی شخصیت کارتونی شیبا اینو(shiba inu) ساخته شده است و به همین دلیل برای مردم بسیار بامزه به حساب می آید. این با نمکی و شوخی نیز باعث شده است که محبوبیت این ارز بیشتر شود.

ابتدا هیچ کس فکرش را نمیکرد که بتواند با شوخی در این حوزه طرفدار به دست بیاورد.

dogecoin

اهداف دوج کوین چیست؟

گفتیم که این ارز ابتدا برای شوخی به وجود آمده بود اما هدف خاصی را دنبال نمی کرد جز یکی و آن این بود که از این ارز برای دادن انعام و دونیت استفاده شود اما به تدریج طرفداران این ارز از آن برای موسسه های خیریه و کار های این چنین استفاده کردند.

این ارز نمی توانست بدوناین محبوبیت در بازار ارز های دیجیتال حرفی برای گفتن داشته باشد و این امر که امروزه می توان آن را خرید و فروش کرد به این خاطر است که تعداد توکن های دوج کوین نامحدود می باشد.

dogecoin

در ابتدا بنیان گذاران ارز دوج کوین می خواستند تا توکن های آن را به 100 میلیون محدود کنند اما با این کار ارزش این ارز دچار تورم می شد و بنابراین آن ها توکن های آن را نامحدود کردند تا همیشه بتوان از آن استفاده کرد.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم دوج کوین هیچگاه برای استفاده به آن صورت که ارز های دیگر هستند ساخته نشد و کاربرد آن کاملا متفاوت است و از همین رو بحث این ارز با سایر ارز های دیگر کاملا متفاوت است و هدف آن باعث محبوبیت آن شده است.

ساخت دوج کوین توسط چه کسی انجام شد؟

ارز های دیجیتالی برای به وجود آمدن به برنامه نویسانی ماهر نیاز مند هستند. بیلی مارکوس یکی از این افراد می باشد که با استفاده از دانش برنامه نویسی و با کمک از یکی از آنالیزور های شرکت ادوبی به نام جکسون پالمر توانستند این ارز را بسازند. این افراد با استفاده از دانش خود ارز دیجیتال دوج کوین را که الهام گرفته از شخصیت محبوب دنیای مجازی بود برنامه نویسی کردند.

در واقع این ارز بر گرفته شده از یک meme می باشد که در فضای مجازی برای طنز مورد استفاده قرار داده می شده است.

dogecoin

این افراد از این meme(طنز اینترنتی) الهام گرفتند و این ارز را به وجود آوردند. اگر دقت کنید میبینید که لوگوی این شرکت هم به همین شکل میباشد، سگی که از آن برای طنز استفاده می شده است از نژاد  shiba inu می باشد و کلمه doge هم از همین اسم الهام گرفته شده است.

این تمام ماجرا نمی باشد و نفر سومی هم در ساخت این ارز نقش داشته است، این فرد به اسم شیبتوشی ناکاموتو(Shibetoshi Nakamoto) است که هویت او نا شناخته می باشد، اگر مقالات مربوط به بیت کوین را مطالعه کرده باشید این اسم حتما برای شما آشنا است و برگرفته شده از اسم ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین می باشد و احتمالا این فرد برای شوخی با بیت کوین این کار را انجام داده است.

استخراج دوج کوین چگونه است؟

استخراج دوج کوین دقیقا مانند بیت کوین می باشد، این ارز شباهت زیادی به بیت کوین دارد اما بیایید نگاهی دقیق تر به این ارز و استخراج آن بیندازیم.

ارز دیجیتالی دوج کوین انشعابی یا یک فورک از لاکی کوین می باشد، لاکی کوین هم انشعابی از لایت کوین است . دوباره لایت کوین هم شاخه ای از بیت کوین می باشد.

dogecoin

در واقع همه این ارز ها شبیه به هم می باشند و تنها مقدار اندکی تفاوت با یکدیگر دارند. استخراج آن ها هم مشابه یکدیگر می باشد و با استفاده از سیستم اثبات کار یا همان ماینینگ استفاده میکند که با استفاده از پردازشگر سیستم کاربران معادلات ریاضی را حل می کند و بلاک جدید به وجود می آورد و به امنیت شبکه بلاک چین کمک میکند. با این کار به شما پاداشی برابر با 10.000 دوج کوین به دست می آورید.

گفتنی است که سیستم های ماینر برای ماین دوج کوین برق مصرفی کمتری استفاده میکنند و از الگوریتم رمزنگاری Scrypt به جای الگوریتم قدیمی تر SHA-256  استفاده میکند و به همین دلیل برق مصرفی استخراج آن کمتر می باشد.

نام ارز دوج کوین | Dogecoin
رتبه جهانی
نماد اختصاصی
قیمت جهانی
قیمت به تومان
ارزش کل بازار
حجم معاملات روزانه
تغییرات یک ساعته
تغییرات یک روزه
تغییرات هفت روزه
عرضه کل
سکه در گردش
تاریخ عرضه اولیه

بهترین درخواست‌های فروشندگان بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن دوج کوین را بخرید!

بهترین درخواست‌های خریداران بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن دوج کوین را بفروشید!

سفارش سریع

اکنون مبادله کنید