اتریوم

Ethereum

0 $ 0%

0 تومان

در دنیای کریپتو و رمز ارزها، گاهی اتفاقاتی می‌افتد که در ابتدا آنچنان جدی گرفته نمی‌شود. دوج کوین یا DogeCoin رمز ارزی مبتنی بر بلاکچین ابتدا برای شوخی و به سخره گرفتن سایر ارزهای دیجیتال و در سال 2013 متولد شد.

برنامه نویسی به نام بیلی مارکوس با کمک یکی از نزدیکترین دوستانش که یکی از مدیران ارشد کمپانی ادوبی بود، ارز دیجیتال خود را نوشت و آنرا به بازار عرضه کرد.

هدف اصلی دوج کوین در ابتدا نوعی شوخی و سپس به عنوان یک سیستم پرداخت آنلاین دوستان و خودمانی بود. حتی خالق این اثر برای ایجاد طنز بیشتر، نام مستعار خود را شیبتوشی ناکاموتو انتخاب کرد تا به نوعی ساتوشی ناکاموتو خالق اصلی بیت کوین را به چالش کشیده باشد.

اما با گذشت زمان همین ایده شوخی و خنده، رشد کرده و امروز با ارزش بازار نزدیک به 7 میلیون دلار رتبه 19 ام با ارزشترین ارزهای دیجیتال دنیا را دارد.

لوگو اصلی این رمزارز از نوعی نژاد سگ با نام Shiba Inu برداشت شده است که معمولا در فضای اینترنت به شوخی برای مطالب طنز از آن استفاده می‌شد و به همین دلیل توسط توسعه دهندگان اصل آن انتخاب شد.

خرید اتریوم

مراحل خرید خرید اتریوم در ارزیف:

  • ایجاد حساب کاربری
  • تکمیل فرآیند احراز اهویت
  • شارژ کیف پول ریالی
  • تایید درخواست ها فروش یا ثبت یک درخواست خرید

اما همانطور که گفتین دوج کوین ارزدیجیتالی مبتنی بر شبکه بلاک چین است. این ارزدیجیتال برخلاف بیت‌‌کوین یا بیش از نیمی از ارزهای دیجیتال معتبر دنیا، هیچ محدودیتی در تعداد واحد‌های تولیدی نداشته و می‌تواند تا ابد آنرا استخراج کرد.

به طور مثال هم اکنون (فروردین 1400) حدود 129 میلیارد دوج کوین در گردش وجود دارد در حالیکه بیت‌کوین به عنوان بزرگترین و با ارزشترین رمز ارز دنیا نهایتا 21 میلیون واحد خواهد داشت آنهم تا سال 2035 استخراج خواهد شد!

با این که این رمز ارز نامحدود است، اما این موضوع هم می‌تواند نقطه قوت باشد و هم نمیتوان برای بلند مدت روی آن حساب زیادی باز کرد. اما تا همینجا این ارز هزاران درصد از روز عرضه اولیه رشد داشته است.

جالب است بدانید که شبکه دوج کوین از لحاظ ساختاری شباهت زیادی به بیت‌کوین، لایت‌کوین و لاکی‌کوین دارد.

سیستم کاری دوج کوین با روش معتبر PoW یا همان اثبات کار یا ماینینگ است. الگوریت استخراج دوج کوین همانند لایت کوین Scrypt است.

جالب است بدانید که در سال 2020 میلادی، ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان؛ چند باری با توییت کردن نام دوج کوین باعث پامپ شدید قیمتی آن شد و سود سرشاری را برای خود و برخی از هودلرهای دوج کوین رقم زد.

نام ارز اتریوم | Ethereum
رتبه جهانی
نماد اختصاصی
قیمت جهانی
قیمت به تومان
ارزش کل بازار
حجم معاملات روزانه
تغییرات یک ساعته
تغییرات یک روزه
تغییرات هفت روزه
عرضه کل
سکه در گردش
تاریخ عرضه اولیه

بهترین درخواست‌های فروشندگان بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن اتریوم را بخرید!

بهترین درخواست‌های خریداران بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن اتریوم را بفروشید!

سفارش سریع

اکنون مبادله کنید