آیوتا

IOTA

0 $ 0%

0 تومان

آیوتا یا IOTA یکی از قدیمی‌ترین و البته معتبرترین ارزهای دیجیتال در دنیای کریپتو کارنسی محسوب می‌شود. آیوتا را با نام نسل سوم رمزارزها و در قالب یک شبکه توزیع شده می‌شناسند.

تاکنون رمز ارزهای زیادی با شعار کارمزدهای بسیار کم و یا کارمزد صفر کار خود را آغاز کرده‌اند؛ اما آیوتا نمونه‌ای است که به واقع به این سمت و سو حرکت کرده است. انجام تراکنش‌های فوق سریع در کنار عدم ریافت کارمزد از جالب‌ترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های این رمز ارزقدیمی است.

اما آیوتا برای قراردادهای هوشمند و استفاده از آن‌ها هیچ پلنی نداشته و بیشتر همانطور که گفتیم یک شبکه مبتنی بر پراخت است. پیش از هر چیز باید بگوییم که آیوتا بر خلاف تمامی رقبا و رفقایش از سیستم بلاکچین استفاده نکرده و میزبان آن سیستمی به نام Tangle است.

خرید آیوتا

مراحل خرید خرید آیوتا در ارزیف:

  • ایجاد حساب کاربری
  • تکمیل فرآیند احراز اهویت
  • شارژ کیف پول ریالی
  • تایید درخواست ها فروش یا ثبت یک درخواست خرید

مهم‌ترین ویژگی آیوتا چیست؟!

از دیگر ویژگی‌ها و قابلیت‌های نوین این رمز ارز می‌توان به وجود یک سامانه و سیستم خاص برای مقابله با اتک‌های کوانتومی و البته توسعه ویژگی‌های مربوط به IOT یا اینترنت اشیا اشاره کرد. همانطور که می‌دانید در بحث اینترنت اشیا شما می‌توانید با بهره‌گیری از اسمارت فون‌های خود؛ وسایل خانه نظیر کولرگازی، یخچال، گاز، چراغ خواب و هرچیزی که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد؛ کنترل کنید.

اما در اینجا یک تفاوت بسیار بزرگ وجود دارد؛ گاهی دستگاه‌ها و لوازم خانگی شما، علاوه بر دسترسی به اینترنت، قابلیت‌های ویژه دیگری نظیر تصمیم گیری نیز دارند. به طور مثال خودروی شما به اینترنت متصل است و در زمان فرا رسیدن موعد سرویس‌های خودرو، به طور اتوماتیک به شرکت سازنده پیام داده و درخواست سرویس کرده و می‌بایست هزینه آن را پرداخت کند.

با کمک آیوتا و ویژگی‌های آن، این رمز ارز می‌تواند واسطه خودرو و سرویس‌کار باشد! یعنی خودرو از طریق آیوتا و رمز ارز آن هزینه سرویس را به راحتی پراخت کند. این وسایل که اصطلاحا M2M نام دارند، به مرور در حال گسترش هستند.

یا مثلا فرض کنید که اشتراک شما در وب‌سایتی که از آن فیلم می‌بینید یا خرید می‌کنید، تمام شده است؛ خب چه قدر جذاب است که خود تلویزیون اتوماتیک این اشتراک را بدون دخالت شما تمدید کرده و شما را سورپرایز کند؟! در واقع آیوتا آمده است تا اینترنت اشیا و زندگی مدرن را جذاب‌تر کند.

در سیستم آیوتا و تنگل، هیچ گونه روندی به نام استخراج وجود ندارد و کاربران برای پیشبرد کارهای شبکه، تراکنش‌های یکدیگر را تایید می‌کنند. به همین راحتی، هم هزینه و کارمزد شبکه به شدت پایین آمده و نزدیک به صفر می‌شود و هم سرعت کار بالاتر می‌رود.

تعداد واحدهای IOTA

خب، رمز ارزها یا توکن‌ها، اکثرا تعداد محدودی داشته و عدد آن از پیش برای کاربران مشخص است. مثل بیت‌کوین معروف که تنها 21 میلیون واحد از آن وجود دارد.

طبیعتا آیوتا هم از این قاعده مستثنی نیست. واحدهای آیوتا (i) نام دارد و تعداد آن نزدیک به 3 تریلیارد است. در واقع تعداد دقیق واحدهای آیوتا برابر ۲,۷۷۹,۵۳۰,۲۸۳,۲۷۷,۷۶۱ عدد است.

اما به دلیل حجم بالای واحدهای این رمز ارز و راحتی کار در صرافی‌ها و اپلیکیشن‌ها و البته محدودیت کاراکتر موجود، راهکار ساده‌تری برای شمارش آیوتا اتخاذ شده است. Megaiota یا به اختصار MIOTA واحد فعلی این رمز ارز است و حجم آن عبارت است از 1 میلیون واحد (i).

نام ارز آیوتا | IOTA
رتبه جهانی
نماد اختصاصی
قیمت جهانی
قیمت به تومان
ارزش کل بازار
حجم معاملات روزانه
تغییرات یک ساعته
تغییرات یک روزه
تغییرات هفت روزه
عرضه کل
سکه در گردش
تاریخ عرضه اولیه

بهترین درخواست‌های فروشندگان بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن آیوتا را بخرید!

بهترین درخواست‌های خریداران بازار ریالی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن آیوتا را بفروشید!

سفارش سریع

اکنون مبادله کنید