سوالات متداول

مجموعه ارزیف تشکیل یافته از متخصصان دنیای فناوری اطلاعات با بدنه بسیار قوی در بخش مدیریت، بازاریابی و فروش است که یک تیم فنی مجرب برنامه نویسی و امنیت شبکه با استفاده از تجربه اساتید به‌نام درزمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال داخلی و خارجی آن‌ها را همراهی می‌کنند. در ارزیف برای آنکه کاربران با خیالی آسوده به خرید و فروش بپردازند، ارزهای دیجیتال هر فرد در کیف پول سخت‌افزاری با شماره حساب اختصاصی وی نگاه‌داری خواهد شد و امنیت بالا یکی از نقاط قوت ما در این بازار بزرگ است.
شما به‌راحتی می‌توانید اپلیکیشن اندرویدی ارزیف را از فروشگاه پلی استور گوگل دریافت کنید. نسخه iOS نیز در حال توسعه است و البته همه کاربران قادر هستند تا سرویس‌های معاملاتی را از طریق وب‌سایت ارزیف به آدرس https://arzif.com نیز دریافت کنند.
شما بدون عضویت تنها قادر هستید تا بخش‌هایی از ارزیف را مشاهده کنید اما قادر به خرید و فروش نیستید، از آنجایی که امنیت فروشندگان و خریداران برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، پس برای انجام معاملات بایستی ثبت نام کنید که البته تمام مشخصات شما پیش ما محفوظ خواهد بود.
معمولی‌ترین روش ورود به حساب کاربری‌تان استفاده از شماره همراه یا نام کاربری به همراه رمز عبوری است که برای خود انتخاب کرده‌اید. برای آنکه امنیت حساب کاربری خودتان را بالاتر ببرید، می‌توانید ورود دو مرحله‌ای را در تنظیمات فعال نمایید که برای‌تان یک کد به گوشی یا ایمیل‌تان ارسال خواهد شد. همچنین امکان ورود سریع با اثر انگشت شما بر روی گوشی‌تان نیز وجود دارد که بایستی آن را هم در بخش تنظیمات فعال نمایید.
با استفاده از شماره تلفن همراه خود و دریافت کد فعال‌سازی، اولین مرحله ثبت نام انجام می‌شود. پس از آن اطلاعات دیگری چون شماره ملی، کارت بانکی به همراه ایمیل نیز خواسته می‌شود. همچنین شما می‌توانید یک نام کاربری دلخواه و آواتار اختصاصی نیز داشته باشید تا در معاملات، امضای منحصربه‌فردتان باشد.
کاربرانی که حجم معاملات آن‌ها در ۶۰ روز اخیر کم‌تر از ۱۰ میلیون تومان است، ۰.۴ درصد کارمزد می‌دهند کاربرانی که حجم معاملات آن‌ها در ۶۰ روز اخیر ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان است، ۰.۳۵ درصد کارمزد می‌دهند کاربرانی که حجم معاملات آن‌ها در ۶۰ روز اخیر ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است، ۰.۳ درصد کارمزد می‌دهند کاربرانی که حجم معاملات آن‌ها در ۶۰ روز اخیر ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان است، ۰.۲۵ درصد کارمزد می‌دهند کاربرانی که حجم معاملات آن‌ها در ۶۰ روز اخیر ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان است، ۰.۲ درصد کارمزد می‌دهند کاربرانی که حجم معاملات آن‌ها در ۶۰ روز اخیر بیش از ۵۰۰ میلیون تومان است، ۰.۱۵ درصد کارمزد می‌دهند
سطح مسی: کاربر تنها قادر به مشاهده برخی از امکانات اپلیکیشن است، پرداخت و برداشت، کیف پول‌ها و بخش معاملات برای وی قابل دسترس نیست. سطح برنزی: پس از تکمیل نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره ملی و اطلاعات حساب خودتان، قادر به پرداخت ریالی تا سقف یک میلیون تومان در هفته و پرداخت و فروش کوین بدون محدودیت خواهید شد. برداشت روزانه هم تا سقف ۵۰ میلیون تومان (مجموع ریال و کوین) مجاز است. سطح نقره‌ای: با تکمیل آدرس، تلفن ثابت، تاریخ تولد و فرستادن تصویر احراز هویت وارد سطح نقره‌ای خواهید شد. پرداخت روزانه تا ۵۰ میلیون تومان به ازای هر کارت شتاب و برداشت تا ۲۰۰ میلیون تومان (مجموع ریال و کوین) امکان پذیر می‌شود. سطح طلایی: کاربرانی که حداقل ۳ ماه از عضویت آن‌ها گذشته باشد، ۳ ستاره بوده و در طی یک ماه گذشته حداقل ۱۰۰ میلیون تومان معامله کرده باشند، حایز احراز برای سطح طلایی شده و واریز برخی از کوین‌ها که برای بسیاری از کاربران در دسترس نیست، برای آن‌ها فعال می‌شود.
فروشنده یا خریدار پس از ثبت نام و احراز هویت، پیشنهاد فروش یا خرید خود را در میان ارزهای دیجیتال موجود ثبت می‌کند. افرادی که قصد معامله دارند پس از ثبت نام و احراز هویت می‌توانند از بین پیشنهادات موجود، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و درخواست‌شان را ثبت کنند. با فشردن کلید خرید فوری یا فروش فوری، معامله به‌صورت آنی ثبت و در کیف پول شما نمایش داده خواهد شد. خاطر نشان می‌شود ارزیف رقم بسیار اندکی از طرفین بابت پورسانت یا کارمزد معامله دریافت می‌کند که با توجه به حجم خرید و فروش (کل معاملات شما) به‌صورت زیر محاسبه می‌گردد. یعنی اگر حجم کل معاملات شما در ۶۰ روز اخیر به عنوان مثال بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان شده باشد، تنها ۰.۲۵ درصد کارمزد خواهید پرداخت. کمتر از ۱۰ میلیون تومان در ۶۰ روز اخیر ۰.۴% ۱۰ تا ۵۰ میلیون در ۶۰ روز اخیر ۰.۳۵% ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون در ۶۰ روز اخیر ۰.۳% ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون در ۶۰ روز اخیر ۰.۲۵% ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون در ۶۰ روز اخیر ۰.۲% ۵۰۰ میلیون به بالا در ۶۰ روز اخیر ۰.۱۵%
در خرید فوری، معامله ارزی که می‌خواهید تهیه کنید، به‌صورت خودکار از پایین‌ترین پیشنهاد فروش توسط سیستم برای شما انجام می‌شود. بدین ترتیب ریال از حساب شما کسر شده و معادل آن، ارز دیجیتال به کیف پول‌تان افزوده خواهد شد. اما در خرید سفارشی پیشنهاد شما در صفحه معاملات درج می‌شود تا اگر فروشنده‌ای با قیمت مدنظر شما تصمیم به فروش ارز خودش گرفت، آن را به شما بفروشد. در چنین مدلی از خرید، تنها زمانی پول از کیف پول‌تان برداشت می‌شود که معامله صورت بگیرد و در صورت تمایل می‌توانید پیشنهاد خرید خودتان را لغو کرده و حتی درخواست برداشت پول به حساب بانکی‌تان را بدهید.
در فروش فوری، ارزی که می‌خواهید بفروشید، به‌صورت خودکار از بالاترین پیشنهاد فروش توسط سیستم برای شما انجام می‌شود. بدین ترتیب ارزدیجیتال از کیف پول شما کسر شده و معادل آن، ریال به کیف پول‌تان افزوده خواهد شد. اما در فروش سفارشی پیشنهاد شما در صفحه معاملات درج می‌شود تا اگر خریداری با قیمت مدنظر شما تصمیم به خرید ارز دیجیتال‌تان گرفت، آن را از شما تهیه کند. در چنین مدلی از فروش، تنها زمانی ارز دیجیتال از کیف پول‌تان برداشت می‌شود که معامله صورت بگیرد و در صورت تمایل می‌توانید پیشنهاد فروش خودتان را لغو کرده و حتی درخواست برداشت ارز دیجیتال به یک کیف پول دیگر بدهید.
در خرید و فروش‌های سفارشی، شما می‌توانید مدت زمانی را برای آن سفارش در نظر بگیرید، به عنوان مثال یک خرید ثبت کنید که تنها ۲ ساعت معتبر است و در صورتی‌که در طی این مدت، فروشنده‌ای برای سفارش شما پیدا نشود، سیستم به‌صورت اتوماتیک آن را حذف می‌کند. چنین عملیاتی برای فروش هم صادق است و شما می‌توانید از چند دقیقه تا چند روز، برای معامله خود زمان تعیین کنید.
۵ ستاره در زیر نام کاربری هر فرد درج شده که در ابتدای فعالیت، همگی خالی هستند و شما کاربر سطح اول هستید. در این مرحله بایستی به ازای هر معامله (خرید یا فروش) ۰.۴ درصد کارمزد بپردازید. با افزایش حجم معاملات، در هر مرحله یکی از ستاره‌های شما روشن می‌شود تا با فعال شدن هر ۵ ستاره، سطح کارمزدتان به ۰.۱۵ درصد برسد. البته توجه داشته باشید که ملاک پرداخت کارمزد، حجم معاملات شما در ۶۰ روز اخیر است.
این کار اجباری نیست و شما می‌توانید از یک نام مستعار و آواتار نمادین استفاده کنید. این امر صرفا جهت هویت بخشیدن به معامله‌گران قرار داده شده و کاملا اختیاری است. در صورت عدم انتخاب نام کاربری و تصویر، یک آواتار پیش فرض با نام مستعار تصادفی برای شما انتخاب خواهد شد که در حساب کاربری خودتان می‌توانید اسم و تصویر مورد علاقه‌تان را تغییر دهید.
حفظ اطلاعات شخصی افراد یکی از مسئولیت‌های اصلی ما در ارزیف است و هیچ کسی مشخصات واقعی شما را مشاهده نخواهد کرد. تنها نام کاربری و آواتاری که به دلخواه در صحفه کاربری‌تان قرار می‌دهید، توسط دیگران قابل مشاهده است و هرگاه اراده کنید، قادر هستید آن را نیز تغییر دهید.
در ارزیف خریدار و فروشنده، ریال و ارز دیجیتال خودشان را پیش از انجام معامله وارد سیستم کرده‌اند و به همین خاطر امکان هیچ‌گونه تخلف و حتی پشیمانی پس از انجام معامله وجود ندارد. انتقال وجوه بین دو طرف نیز به‌صورت آنی انجام می‌گیرد و برای همین پیش از انجام هر معامله، بایستی دقت کافی را داشته باشید. حساب‌های ریالی و ارزهای دیجیتال هر کاربر نیز با رعایت بالاترین حد از امنیت توسط ارزیف و به رایگان نگاه‌داری خواهد شد و شما قادر هستید تا با آن‌ها دوباره وارد معاملات شده و یا آنکه درخواست برداشت بدهید.
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در ایران در حال تدوین قوانین حوزه ارزهای دیجیتال است و متاسفانه به تمام سایت‌های فعال در زمینه مبادلات ارزهای دیجیتال، ای‌‌نماد تعلق نمی‌گیرد. ولی کلیه فعالیت‌های ارزیف زیر رصد قوی و تحت نظارت کامل پلیس فتا و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بوده و خواهد بود.
قیمت ارزدیجیتال در ایران مضربی از قیمت جهانی آن نسبت به نرخ دلار (و تِتِر) در ایران است و تغییرات لحظه‌ای دارد. ارزیف هیچ دخالتی در قیمت‌های فروش و خرید نمی‌کند و تمامی موارد توسط کاربران تعیین می‌شود. تلاش ما بر این است تا با شفاف سازی و ایجاد آگاهی از کمترین و بیشترین قیمت ارز در بازه زمانی مورد نظر شما، میزان خطا و ریسک خرید و فروش را کاهش دهیم.
تسویه حساب در ارزیف تابع شرایط بانکی کشور است. شما در هر روز و اگر پیش از ساعت ۱۲ ظهر درخواست برداشت بدهید، در همان روز انتقال پول‌تان انجام خواهد گرفت، درخواست‌هایی که پس از ساعت ۱۲ انجام پذیرد به فردای کاری موکول خواهد شد.
پس از ثبت نام در ارزیف، به شما به ازای هر کوین، یک کیف پول مجزا تعلق می‌گیرد. کاربر می‌تواند با فشردن کلید پرداخت در جلوی هر کوین، شماره حساب آن را دریافت کرده و به کیف پول مبدا جهت واریز وجه کوین ارسال نماید. ارز ارسال شده پس از دریافت، به‌صورت خودکار در کیف پول شما درج شده و می‌توانید آن را وارد معاملات کنید.
برای این کار تنها کافی است که کلید برداشت در جلوی هر کوین را فشار دهید. در اینجا شماره حساب مقصد را بایستی وارد کنید و البته کدی که جهت تایید درخواست شما به موبایل یا ایمیل‌تان ارسال شده، در کادر مربوطه درج نمایید. همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن و پس از تایید درخواست‌تان، کوین‌ها را به حساب جدید ارسال خواهند کرد.
تراکنش ارزهای دیجیتال برخلاف سیستم‌های سنتی کاملا غیر قابل برگشت هستند. ارسال یک تراکنش به آدرس اشتباه به این معناست که آن ارزدیجیتال برای همیشه از دست‌تان رفته است. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است قبل از آنکه تراکنشی را انجام دهید، آدرس را چندین بار بررسی کنید تا با آدرس کیف پول ارز دیجیتال مورد نظرتان مطابقت باشد. قبل از فشردن دکمه ارسال از صحیح بودن تمام موارد اطمینان حاصل کنید. چک کردن حرف اول و آخر والت شما هنگام واریز، همیشه بهترین و راحت‌ترین گزینه است و از گزینه کپی و یا اسکن QR کد آدرس برای پایین آوردن خطا بهره بگیرید.
در ارزیف شما حتی بدون معامله کردن هم می‌توانید به کسب درآمد بپردازید! بدین صورت که بایستی کد معرف خود و یا لینک عضویت در ارزیف که در قسمت دعوت از دوستان قرار دارد، به علاقه‌مندان فعالیت در این حوزه بدهید. ارزیف مقداری از پورسانت دریافتی توسط افرادی که به‌صورت مستقیم و یا غیر مستقیم توسط شما به مجموعه بپیوندند، تا سه سطح پرداخت خواهد کرد. بدین صورت که دوستان سطح اول (مستقیم با کد شما عضو شده‌اند) ۱۵ درصد از کمیسیون ریالی معاملات‌شان به شما تعلق خواهد گرفت. افرادی که توسط این کاربران به ارزیف ملحق شوند، به عنوان دوست سطح دوم شما شناخته شده و ۱۰ درصد از کل پورسانت ریالی آن‌ها به شما تعلق می‌گیرد و به همین ترتیب کاربرانی که این افراد به ارزیف معرفی کنند، دوستان سطح سوم شما بوده و ۵ درصد از پورسانت آن‌ها نیز برای شما خواهد بود. بدین ترتیب می‌توانید تنها با معرفی کاربران جدید، مقادیر زیادی ماهیانه پول نقد در کیف پول خود درآمد داشته، آن‌ها را برداشت کرده و یا حتی وارد معاملات ارزیف کنید.